‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e Yol Var’

İkizdere'ki Cimil Yaylası’nda, karavanı tümsekte kalan Alman turist için yaylacılar, seferber oldu. Karavan, çekiciyle tümsekten kurtarılmaya çalışılırken, yaylacılar da halatla çekerek, yardım etti. Yöre sakini Sümer Doğukan Aslan’ın turistle diyaloğunun yer aldığı video ise sosyal medyada ilgi gördü.

‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e Yol Var’
‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e Yol Var’ Administrator
Bu içerik 406 kez okundu.

İkizdere Cimil Yaylası’na tatile giden Alman turistin kullandığı karavan, arazide tümsekte kaldı. Aracı hareket ettiremeyen turisti gören yaylacılar, hemen yanına koştu.

‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e yol var’
Bu sırada yöre sakinlerinden Sümer Doğukan Aslan, Alman turistle anlaşmaya çalıştı. Cep telefonu kamerasıyla video da çeken Aslan, Alman turiste, “Almanya’dan çıkmış, Cimil’e gelmiş. Biz arazili araçlarla kaldırıma çıkamıyoruz, sen bu araçla buraya nasıl geldin?” dedi.

‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e yol var’


Alman turistin adının Robin olduğunu öğrenen Aslan, “Robin, sen Almanya’dan çık, gel Cimil’e. Bu nasıl cesaret? Bir de tersten, dağlardan iniyor. Demek ki Almanya’dan Cimil’e yol var” diye konuştu. Alman turist ise anlamadığı Sümer Doğukan Aslan’ın konuşmalarını gülerek, dinledi. Sosyal medyadan paylaşılan, bu anların yer aldığı görüntüler, ilgi gördü.
‘Demek ki Almanya’dan Cimil’e yol var’

Yaylacıların ihbarıyla bölgeye çekici getirilirken, karavan, tümsekten kurtarılmaya çalışıldı. Bu sırada yaylacılar da bağladıkları halatla karavanı çekerek, yardım etti. Uzun uğraşlar sonucu karavan tümsekten indirilirken, Alman turist de yardımcı olan yaylacılara teşekkür edip, gezisine devam etti.

 

Kaynak:Hurriyet

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X