İkizdere Ovit Tunelinde Bir Garip Şeyler Oluyor.DİKKAT!

130 yıllık Oviti aşma hayalleri çeşitli zorluklarla devam ediyor.

İkizdere Ovit Tunelinde Bir Garip Şeyler Oluyor.DİKKAT!
İkizdere Ovit Tunelinde Bir Garip Şeyler Oluyor.DİKKAT! Administrator
Bu içerik 840 kez okundu.

2012 de Törenle hizmete alınan Ovit tünelleri ve bağlantı yollarında garip şeyler olmaya devam ediyor…

Ovit dağını geçmek için tüneli kullanmak isteyen şoförler Karayolları levhalarında yapılan uyarılara mana veremedi!

Tünelin İspir tarafında girişine yaklaştığınızda” DAĞ YOLUNU KULLANIN” uyarısı, Rize Tarafına  “Tünele Giren Araçlara Ceza İşlemi Uygulanmaktadır” diye uyarı yazıları görenleri hayrete düşürdü.

Vatandaşlar, şoförler “ Kara yollarının bu uygulamasının mantığı yok. Girersem ceza. Ne demek bu. Girdim, kurallara uydum çizgi ihlali yapmadım, sürat tahdidine uydum, ne cezası bu. Tamirat varmış. O zaman kapa kardeşim” diyorlar. Bir başkası '' Yani ben tünele girdikten sonra önümde bir olumsuz durum varsa ve ölürsem ne olacak?. Bu nasıl mantık? Hangi kanunda var bu. Gir tünele ceza ye!… Sis var tabelaları göremedim. Girdim Tünele yallah ceza… Şasen bana ceza uygulanırsa mahkemeye gideceğim ve hakimlerimiz o cezayı kesin iptal eder. O zaman bu işlemle bu yolu kullanananları küstürmek mi isteniyor. Ne alıp vermediği var bazı kişilerin Ovit Tünelinden anlamadım gitti…Kapat tünelin o tüpünü, kimse giremesin ve hiçbir olumsuzluk yaşanmasın”…

Bütün bu sorulara verilen yanıt, “Tamirat ver, bakım onarım var. Uluslar arası kurallar gereği böyle yapmak zorundayız” dır. Vatandaş şoförler kedilerine göre çok anlamsız ve ilginç, gülünç buluyorlar bu uygulamayı.

“Acaba Karayolları ve trafik kanunun kaçıncı maddesine göre bu anlamsız uyarılar yapılıyor “ diye vatandaşlar yetkililerden açıklama bekliyor…

Bizde soruyoruz ne var Ovit tünellerinde, neden hala bitmedi, nedir bu uyarı lehvalarının anlamı, kanuni gerekçesi var mı?

 

Kaynak:http://www.karadenizvira.com/

İkizdere Ovit Tuneli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X