Kaymakamımız Kama Köyünü Ziyaret Etti

Kaymakamımız Sayın Tarık Buğra SEYHAN İlçemiz Kama Köyünü Ziyaret Etti

Kaymakamımız Kama Köyünü Ziyaret Etti
Kaymakamımız Kama Köyünü Ziyaret Etti Administrator
Bu içerik 668 kez okundu.

İlçemiz Kaymakamı Sayın Tarık Buğra SEYHAN, Köy Muhtarlarından gelen talepleri yerinde incelemek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine Kama Köyü ile devam etti.

Köy İmamının herkese örnek olması gereken bir çalışma yaptığını söyleyen Kaymakamımız Sayın Tarık Buğra SEYHAN, “Kama Köyü Cami İmamı Muhammet SAKA çalışkanlığı ve azmi ile herkese örnek olmalı. Namaz kıldırdığı saatler dışındaki zamanını boş geçirmiyor. Hem aile ekonomisine hem köyüne ve yöresine önemli sosyal ve maddi katkılarda bulunuyor. Cami imamı olarak kendi imkânlarıyla kurmuş olduğu feretiko tezgâhında 10 yıldır peştamal kumaşından Karadeniz keşanı, Cimil peştamalı, masa örtüsü, sehpa örtüsü, çarşaf gibi dokumalar yapıyor. Aynı zamanda bu sanatın yok olmaması için gençlere de ders vermekte. Yaklaşık 15 dakikada 1 metre dokuyabilen İmamımız Muhammet SAKA sanatını severek yapmakta ve ailece yok olmaması için gayret etmektedir. Kendilerini kutluyorum. Yöresel el sanatı olarak her konuda kendilerine yardımcı olacağız” dedi.

 

 

 

 

 

Kaynak:http://www.ikizdere.gov.tr/

Kaymakamımız Kama Köyünü Ziyaret Etti Sayın Tarık Buğra SEYHAN Kama Köyünü Ziyaret Etti Kama Köyü Cami İmamı Muhammet SAKA
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)