İkizdere Milli Eğitim Müdürü Eğitim Yılına Başlama Mesajını Yayınladı

İKİZDERE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM GÜNDÜZ'ÜN 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA BAŞLAMA MESAJI

İkizdere Milli Eğitim Müdürü Eğitim Yılına Başlama Mesajını Yayınladı
İkizdere Milli Eğitim Müdürü Eğitim Yılına Başlama Mesajını Yayınladı Administrator
Bu içerik 721 kez okundu.

Biz de İkizdere Sitesi Olarak Öğretmen,Öğrenci ve Velilerimize 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının Hayrlı ve Kutlu olmasıı diliyoruz. Tüm Öğretmen, Öğrenci ve Velilerimi,z İçin Hayrlara vesile olmasını diliyoruz.

İşte İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün Mesajı;

 

SAYGIDEĞER İKİZDERE EĞİTİM AİLEMİZİN MENSUPLARI;

Hedeflerimizi gerçekleştirmeyi arzuladığımız 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının yönetici ve öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimize ve kıymetli öğrencilerimize hayırlar getirmesini Allah'tan diliyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

Hoş geldiniz?Varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. İnsanı sevmeyi,  kardeşliği, hoşgörüyü benimseyen ve milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelisiniz. Hedefimiz sizleri; çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar olarak yetiştirmektir.  Kendinize inanın ve güvenin. Biz eğitimciler her zaman sizlerin yanında olacağız ve sizleri destekleyeceğiz.

Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım;

Anne babaları tarafından bizlere emanet edilen, ülkemizin geleceğini oluşturacak sevgili öğrencilerimizin 2023 Eğitim Vizyonu ışığında, her bakımdan donanımlı olarak yetiştirmek hususunda her zaman olduğu gibi azim ve fedakârlıkla çalışacağınıza inancım ve güvenim tamdır.

İlçemizde Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise öğretim konularında 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir. Amacımız bilgi aktarmak deği1, bilgiye ulaşmanın yollarım araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen manevi değerlerine bağlı özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.

Kıymetli Veliler;

Okul; çocuk ve gençlerin çok yönlü yetişmeleri açısından uygun imkanlar sağlayan, genç beyinlere bilgiyi, insanlığa saygıyı, ülkesini ve milletini sevmeyi, onuru ve bağımsızlığı öğreten bir kurumdur. Aile ve okul çocuğun yaşamındaki vazgeçilmez iki ana unsurdur. Temel gereksinimlerini karşılaması, kişiliğin oluşumu, dünya görüşünün biçimlenmesine kadar her   alanda  aile ve okulun etkisi, görev ve sorumluluğu tartışılmaz.

Gelecekte ülkemize hizmet edecek ve çağdaş medeniyet seviyesine çıkaracak çocuklarımızın anne ve babası olan sizler onlar için canımızdan can vererek her şeyden sakınıp her zorluğa göğüs gerdiğimiz göz bebeğiniz olan çocuklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz. İşte bu nedenle okul idaresi ve öğretmenler olarak misyonumuz  doğrultusunda çocuğun kişilik ve onuruna saygı göstererek onlara  destek olmaktır.

Modern hayatın gereği olarak çocuklarımızın yetişmesi ve şekillenmesi artık evden çok çevre şartlarının ve farklı ortamlardaki etkileşimin ürünüdür. Okul, sokak, arkadaş çevresi, televizyon, internet ve benzeri faktörler evlatlarımızın yetişmesinde bu gün çok daha önemli bir yer işgal etmektedir. Onları okula teslim etmek yetmez, onlara her konuda destek olmak ebeveyn olarak sizlerin görevidir. Sizlerden her konuda destek bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 eğitim-öğretim yılında İkizdere eğitim camiası olarak hep birlikte büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyor, elde edeceğimiz bu başarıların gerçek kahramanları olan siz değerli yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Adem GÜNDÜZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İKİZDERE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ADEM GÜNDÜZ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLAMA MESAJI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X