RİZE'DEKİ YENİ DESTİNASYON: İKİZDERE VADİSİ

DOĞU Karadeniz Bölgesi'nde, yaz döneminde mevcut talebi karşılayamaz hale gelen dünyaca ünlü Rize'nin Ayder Yaylası ile Trabzon'daki Uzungöl turizm merkezlerine, alternatif yeni yer arayışları başlatıldı.

RİZE'DEKİ YENİ DESTİNASYON: İKİZDERE VADİSİ
RİZE'DEKİ YENİ DESTİNASYON: İKİZDERE VADİSİ Administrator
Bu içerik 1163 kez okundu.

Trabzon'da yeni destinasyon alanı belirleme çalışmaları sürerken, bakanlığın üzerinde çalıştığı proje kapsamında, Rize'de doğal güzellikleri ile öne çıkan İkizdere Vadisi, doğa turizmi için örnek model noktalardan biri olacak. Yaz ve kış turizminde bölgenin yeni destinasyon alanı olmaya hazırlanan vadide yaylalar, dereler, ahşap evler, şelaleler, termal su kaynakları ile buzul göller ve endemik bitki, flora ve fauna türleri ilgi çekiyor. Bakir doğal yapısına sahip vadi, Yeşil Yol ile üst koddan Karadeniz yaylalarına bağlanacak.  

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da geçen ay Rize'de, İkizdere Vadisi'ni inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.  

BELEDİYE BAŞKANI: VADİ EL DEĞMEMİŞ, BAKİR COĞRAFYA

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, İkizdere Vadisi'nin el değmemiş, bakir bir coğrafya olduğunu belirterek, "Vahşi doğası, yaylaları, vadileri, şelaleleri ve termal yatakları ile gerçekten bölgemizin incisidir. Bölgemiz Karadeniz'in yeni turizm destinasyonu olma noktasında ciddi ibareleri var. Rize'nin diğer bölgelerinde ciddi bir doluluk ve yığılma var. Bölgemizin bakir kalması bizim bir avantajımız. Bölgemizde her türlü doğa turizmi yapılabiliyor. Aynı zamanda ciddi jeotermal kaynaklarımız da var. Bu nedenle sağlık turizminde de öne çıkabiliriz" diye konuştu.

Turizmci Amaç Ekşi de İkizdere Vadisi'nin içinde barındırdığı turizm argümanlarıyla gelecekte turizmin de önemli yer tutacağını belirterek, “İkizdere’ye gelen turistlere farklı güzellikler sunmaktadır. Bakir yapısını görenler, yoğun olan turizm noktalarından bu tarafa yönelmeye başladı. İnsanlar daha çok doğa ile baş başa kalıyorlar. Vadi Ortadoğu bölgesinden de ilgi görüyor. Bölgemizde 4 mevsimi aynı anda yaşayabiliyoruz" dedi.

 

Kaynak:https://www.rizedeyiz.com/

RİZE'DEKİ YENİ DESTİNASYON İKİZDERE VADİSİ Rize'nin Ayder Yaylası Trabzon'daki Uzungöl DOĞU Karadeniz Bölgesi İkizdere Vadisi Vahşi doğası yaylaları vadileri şelaleleri termal yatakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X