İkizdere Güneyce'de Turizm Çalışması Başlatıldı

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, İkizdere Güneyce köyünü ziyaret ederek bölgenin turizme kazandırılması amacıyla çalışma başlattıklarını ifade etti.

İkizdere Güneyce'de Turizm Çalışması Başlatıldı
İkizdere Güneyce'de Turizm Çalışması Başlatıldı Administrator
Bu içerik 907 kez okundu.

Ziyarette Başkan Türüt’e; İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Emre Ayar, AK Parti İkizdere İlçe Başkanı, İmar Komisyonu Başkanı ve üyeleri, İkizdere İl Genel Meclisi Üyeleri, ilgili Özel İdare Birim Müdürleri, Güneyce Köyü Muhtarı ve vatandaşlar eşlik etti.

İkizdere ilçesinin girişinde yer alan ve 2014 yılına kadar belde belediyesi olan Güneyce, kapatılan belde belediyeleri kapsamında köy statüsüne geçerek İl Özel İdaresine bağlanmıştı. Konum itibariyle önemli bir bölge olan Güneyce Köyünün turizme kazandırılması amacıyla İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi bir çalışma başlattı.

 

Bu çalışma kapsamında bölgeyi ziyaret edene Meclis Başkanı İbrahim Türüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Güneyce köyümüz, Rize-Erzurum karayolu üzerinde bulunması dolayısıyla önemli bir konuma sahip. Ülkemizin en uzun tüneli olan Ovit Tüneli'nin hizmete açılmasıyla yaz ayının yanında kış aylarında da bölgeye ulaşım sağlanacak olması, İkizdere vadisinin ilimiz genelindeki turizm potansiyelinin artmasına ve bölgedeki turizm hareketliliğinin ivme kazanmasına etki edeceği kanaatindeyiz. Bu maksatla Güneyce Köyümüzde birçoğu mülkiyetimizde olan ve günümüz ihtiyaçlarına cevap veremeyen yapıların yenilenmesi ve turizme yönelik imar çalışmaları yapılması noktasında bir çalışma başlattık. Bu çalışma doğrultusunda İmar Komisyonumuz bölge halkı ve ilgili kurumlarla istişare yaparak bir rapor oluşturacaklar. Biz de bu rapor doğrultusunda önümüzü daha net görme fırsatı bulacağız. İnşallah bölgeye yakışan ve turizm potansiyelini arttıracak bir proje oluşturarak bölgeye kazandırma arzusundayız" dedi.

 

 

Kaynak:https://www.rizedeyiz.com/

İkizdere Güneyce'de Turizm Çalışması Başlatıldı Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt İkizdere Güneyce köyü ikizdere haberleri ikizdere haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X