Allahın gazabına Uğramış Köy - Hikaye (Kıssadan Hisse)

Hz. Isa (A.S) ve Havarilerinin Uğradığı Allahın gazabına Uğramış Köy

Allahın gazabına Uğramış Köy - Hikaye (Kıssadan Hisse)
Allahın gazabına Uğramış Köy - Hikaye (Kıssadan Hisse) Administrator
Bu içerik 604 kez okundu.

Ammar Ibni Said der ki:

Hz. Isa (A.S), havarileri ile birlikte gezide iken bir köye uğrar, köyün halkını yollara, öteye beriye serilmis, ölüler olarak bulur.

Arkadaslarina: «Ey havariler cemaati bu köyün halkı Allah (C.C)´in gazabına ugrayarak ölmüs olmalıdır, böyle olmasaydı biribirierini gömerlerdi» der.

Havariler ona: «Ey Ruhullah biz bunların başlarına gelenleri bilmek isterdik» derler. Bunun üzerine Hz. Isa (A.S), Allah (C.C)'a yalvarir.

Allah (C.C) da ona: «Karanlık basınca onlara seslen, sana cevap verirler» diye vahyeder. Aksam olunca Hz.Isa (A.S), bir tümsegin üzerine çikarak "Ey köy halkı" diye seslenir, bir ses ona «buyur ya Ruhullah» diye cevap verir. Hz. Isa (A.S): «ne durumdasiniz, basinizdan neier geçti» diye sorar, «aksam tasasiz ve endisesiz uykuya yattik, sabah olunca cehenneme yuvarlandik» diye cevap verir. Hz.Isa (A.S): «Basiniza bu hal neden geldi» diye sorar. «Dünya'ya tapmamızdan ve Allah (C.C)'in emrine karşı gelenlere boyun eğmemizden dolayı» diye cevap verir.

Hz.Isa (A.S) «Dünya sevginiz nasıldı?» diye sorar.

«Bebegin annesini sevdiği gibi, yüzünü bize doğru döndügü zaman sevinir, arkasını döndüğü zaman (islerimiz ters gidince) üzülür. aglardık» diye cevap verir.

Hz.Isa (A.S) «Niye arkadaşların bana cevap vermiyor?» diye sorar.

Gizli ses: «Cünki onların agızlarına ateşten gemler vurulmus ve gemlerin öbür ucu kaba ve sert meleklerin elinde» diye cevap verir.

 Hz.Isa (A.S) «Sen bana nasıl cevap verebiliyorsun?» diye sorar.

 Gizli ses: «Çünki ben onların arasindaydim, oma onlardan degildim. Fakat onlara gazab inince beni de içine aldi, simdi cehennemin agzina ellerim ile tutunmus sarkik vaziyette duruyorum, kurtulur muyum, yoksa içine mi yuvarlanirim, bilmiyorum» der.

Bunun üzerine Hz.Isa (A.S) havarilere der ki: «Acı tuza batırılmıs arpa ekmegi yiyerek kaba iılemeden elbise giymek ve çöplükte yatmak dünya ve ahiret afiyeti olunca çoktur bile.»

 

 

 

Kaynak:Kaynak: İmam Gazali - Kalplerin Keşfi

Hz. Isa (A.S) Havarilerinin Allahın gazabına Uğramış Köy İmam Gazali - Kalplerin Keşfi Dini Hikaye Kısadan hisse
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)