İkizdere Kaymakamı Sn.Cafer KAYMAKÇI'dan, 19 Mayıs Mesajı

Kaymakamımız Sayın Cafer KAYMAKÇI'dan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İkizdere Kaymakamı Sn.Cafer KAYMAKÇI'dan, 19 Mayıs Mesajı
İkizdere Kaymakamı Sn.Cafer KAYMAKÇI'dan, 19 Mayıs Mesajı Administrator
Bu içerik 615 kez okundu.

Yeşil İkizdere'mizin Kaymakamı Sn.Cafer KAYMAKÇI 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Öncelikle İkizdere ve bu vesile ile tüm türk gençiği için bayram mesajı yayınladı.

Bizde bu vesile ile öncelikle Yeşil İkizdere Gençlerimizin ve tüm türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz

 

Sn. Kaymakamımızın Mesajı:

      ''19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Anadolu’nun bağımsızlık meşalesini yakan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün gençlerimize armağan ettiği bu önemli günün 101. yıldönümünü kıvanç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a çıkışı, milletimizin makûs talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda Milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adımdır.

        Aziz milletimizin istikbali için büyük anlam ifade eden dönüm noktalarından biri de şüphesiz, 9. Ordu Müfettişi Mustafa Kemal’in, zor şartlar altında 19 Mayıs 1919’da ulaştığı Samsun’da, milli mücadelemizin ilk kıvılcımını ateşlemesidir. O kıvılcım kısa sürede Anadolu’nun tamamına sirayet etmiş, her türlü imkânsızlığa rağmen pes etmeyen milletimizin tüm fertleri, kahraman ordumuzla el ele, omuz omuza kazandığı şanlı zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmıştır.

        Sevgili Gençler,İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs gününün sizlere armağan edilmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve aziz milletimizin sizlere verdiği değerin ve duyduğu güvenin en önemli göstergelerinden birisidir.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.''

 

 İkizdere Kaymakamı Cafer KAYMAKÇI

Kaymakamımız Sayın Cafer KAYMAKÇI 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı 19 Mayıs 1919
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X