OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU

Rize-Erzurum Mardin GAP Sevgi yolu sloganıyla 2008 yılında duble olarak çift gidiş gelişli planlanan Karayolunda çalışılmaların hızlandırılması isteniyor.12 yılda 35 km yol bugüne kadar tamamlanamadı.

OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU
OVİT TÜNELİ YOLU UNUTULDU Administrator
Bu içerik 961 kez okundu.

2008 YILINDAN BUYAN 35 KM.LİK İYİDERE-İKİZDERE ARASI SON AŞAMAYA GELİRKEN İKİZDERE- OVİT TÜNELİ ARASINDA HENÜZ PROJE DAHİ YOK

Tamamı 35 km olan İyidere-İkizdere güzergâhı 2008 yılından buyana tamamlanmadı. 12 yıl önce İki şerit olan mevcut karayolu genişletilerek dört şerite çıkarılmasına başlanmıştı. İyidere- İkizdere arasındaki 35 km nin 27 km.si ilk etapta tamamlanmış, çalışmalar ikinci etap olan Hurmalık köyü ile Güneyce-İkizdere kısmında devam ediyor. Eski ilçe olan ve bugün köye dönüşen Güneyce baypas edilerek birkaç ay önce 3920 metre uzunluğunda çift tüplü tünelle geçilmişti.

 

İkizdere sonrası 22 km lik mesafede halen çalışma başlamaması vatandaşları da tedirgin ediyor. İkizdere-Sivrikaya arasında proje ihale çalışması olmaması ‘ne oldu bu yol unutuldumu’sorusunu hatırlatıyor. Erzurum’dan Rize’ye seyahat eden sürücülerden ve eski İl Genel Meclis Üyesi Hasan Kansızoğlu ‘’Ovit Tüneline kadar Erzurum yönünde güzel yollar yapılmış, Erzurum Bölgesi yol yapıyor Trabzon Bölgesi niye yapmıyor. Trabzon Karayolları Bölgesinin sorumluluğunda olan Tünel-İkizdere arası niye yapılmıyor. Buradaki ihmal Karayollarının mı siyasilerin mi.

Rize Milletvekilleri konuyu Ankara’dan takip etmiyor mu? İyi bakın Erzurum Bölgesinde çalışma var, Türkiye’nin en uzun Tünel Ovit Tüneline çıkan İkizdere-Sivrikaya arasında çalışma niye yok. Para varsa Erzurum’a var Rize ye de olmalı. Yoksa Trabzon Bölge parasal yardımları kendi bölgesine harcayarak Cumhurbaşkanının özel önem verdiği ve hem temelinde hem açılışında bizzat bulunduğu Ovit yolunu unuttu mu? Hatırlatmak isteriz. Erzurum bölgesi Ovit Tünelinden İspire kadar olan yolun büyük kısmını BSK lı bölünmüş yol olarak bitirirmiş. Tünel tamamlanmasına rağmen sadece 22 km olan bu kesimin proje, planlama ve ihale süreçlerine niye yapılmıyor. Yoksa başka şeyler düşünmek istemiyorum. İnşallah bu planlama eksikliği giderilir, kısa sürede İkizdere-Tünel-İspir arası tamamlanır’dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sayfasında yazıldığına göre Ovit Yolundan günde ortalama 1052 araç geçiyor.

 

 

Haber: İsmet KÖSOĞLU - Kaynak:http://www.ikizdere.net/

OVİT TÜNELİ İYİDERE-İKİZDERE ARASI Güneyce Karayolları Genel Müdürlüğü Ovit Yolu
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)