İkizdere'de Yayla Dönüşlerine 'Koronavirüs' Rötarı

İkizdere'de koronavirüs salgınından uzaklaşmak için yaylalara çıkan yaylacılar, geri dönüş yolculuklarını erteledi. Yaylalarda kış aylarına kadar kalmayı planlayanlar, temiz havada, doğal ürünlerle besleniyor.

İkizdere'de Yayla Dönüşlerine 'Koronavirüs' Rötarı
İkizdere'de Yayla Dönüşlerine 'Koronavirüs' Rötarı Administrator
Bu içerik 856 kez okundu.

'MÜMKÜN OLDUĞUNCA KALMAK İSTİYORUZ'

Geri dönüşlerini erteleyen  Çağrankaya Yaylası sakinlerinden Rezzan Karagöz, "Koronavirüs başladı, erkenden kaçtık yaylamıza geldik. Burada temiz havada, sosyal mesafeli bir hayat yaşıyoruz. Koronavirüsle ilgili bir endişemiz yok, o yüzden de mümkün olduğu kadar geç zamanda yayladan ayrılmak istiyoruz” dedi.

'YAYLADA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Yaylada hayvancılık yapan Name Deniz "Haziran ayının başlarında geldik yaylaya. Şimdiye kadar geri dönmüş olmamız gerekiyordu ancak koronavirüsten korkuyoruz. Bu kadar temiz ve rahat bir ortamı bırakıp şehrin kalabalığına karışmak istemiyoruz. O yüzden de durabileceğimiz kadar yaylada durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

'AŞAĞIDA KORONAVİRÜS BEKLİYOR'

Hızır Usta ise “Ağustosun sonunda yayladan ayrılırdık ama bu yıl işler değişti. Kar yağınca ya kadar burada durmayı planlıyoruz. Çünkü bizi aşağıda koronavirüs bekliyor, olabildiğince uzak kalmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

'GİDİŞİMİZİ UZATACAĞIZ'

Hızır Osmançelebioğlu, “Bu güzel doğayı, temiz havayı bırakıp koronavirüsün içerisine gitmeye gerek yok. O yüzden de gidişimizi uzatabildiğimiz kadar uzatacağız. Havalar müsaade ederse bir ay daha buradayız” ifadelerinde bulundu.

İkizdere'de Yayla Dönüşlerine 'Koronavirüs' Rötarı İkizdere Yayla Dönüşleri Koronavirüs
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)