İkizdere İlçe Polis Merkezi Amirliğinin İsmi Şehit İsmi İle Değişti

Rize Merkez Cumhuriyet Karakolu'nda düzenlenen törenle İkizdere İlçe Polis Merkezi Amirliğinin ismi İkizdere Şehit Hüseyin Demir Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirildi.

İkizdere İlçe Polis Merkezi Amirliğinin İsmi Şehit İsmi İle Değişti
İkizdere İlçe Polis Merkezi Amirliğinin İsmi Şehit İsmi İle Değişti Administrator
Bu içerik 750 kez okundu.

Programda konuşma yapan Rize Valisi Kemal Çeber “Şehit ve gazilik; bizim hepimizin tüylerini diken diken eden, içimizde bin bir duyguyu uyandıran ve zikredildiği zaman aklımızdan bir çok şeyi geçirdiğimiz kavramlardır. Her Müslüman için, her Türk evladı için çok kutsal kavramdır şehit ve gazi olmak. Ve hepimiz inanırız ki herkese de nasip olmaz. İnsanın evladından ayrılması çok acıdır, her şehit ailesinin gözünde ben bunu görürüm. Aynı zamanda şehit annesi olmak, kardeşi olmak, eşi olmak, gazi eşi olmak çok büyük bir gurur kaynağıdır. Bu millet kadirşinas bir millettir. Rizeliler daha da bir kadirşinas millettir. Şehidini, gazisini sahiplenirler, sorunları olduğu zaman kah bize duyurmadan hallederler, kah bize duyurulduğu zaman elimizden geleni hep beraber yaparız. Böylece şehitlerimizi yaşatmak ve onların aileleriyle birlikte olmak için de bir çok organizasyonumuz vardır. 15 şehit polisimizin de ismini bugün emniyet binalarımıza veriyoruz. 11 şehidimiz kendi ilçelerinde, 4 şehidimizin de Rize Merkez’de isimlerini veriyoruz. Sahip çıkan herkesi cani gönülden tebrik ediyor, bunun aynı hassasiyet ile devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak

İkizdere İlçe Polis Merkezi Amirliği Şehit İsmi İle Değişti İkizdere Şehit Hüseyin Demir Polis Merkezi Amirliği Rize Valisi Kemal Çeber
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)