Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti

Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'deki projeleri yerinde incelemek için Kalkandereyi ziyaret etti.

Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti
Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti Administrator
Bu içerik 303 kez okundu.

Vali Çeber, Çağlayan Şelalesi'ni ziyaretinden önce Kalkandere Kaymakamlığını ziyaret ederek kaymakam Sefa Gökmenoğlu’ndan ilçede yapılan çalışmalar ve Çağlayan Şelalesi’ndeki son durum hakkında bilgi aldı.

Vali Çeber, kaymakamlık ziyaretinin ardından Çağlayan Şelalesini ziyaret ederek yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde inceledi.

Yapılan incelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Çeber, “Rize binbir  çeşit doğal güzelliği içerisinde barındıran, bunları tarihi dokusu ile bütünleştiren ve bu güzellikleri insanları ile renklendiren çok özel bir şehir. İlimiz içerisinde yer alan doğal güzelliklerin bir bölümü fazlası ile bilinmekte, bir bölümü ise aynı güzellikte olmasına rağmen diğerleri kadar bilinmemektedir. Bizlerde yapmış olduğumuz çalışmalarla bu doğallığı koruyarak bu bölgeleri turizme kazandırmayı hedefliyoruz." dedi.

Çağlayan Şelalesi'nin ilçe merkezine 3 kilometre mesafede bulunduğunu belirten Vali Çeber, "Şelalemizin etrafı kestane, gürgen, ıhlamur ve kayın ağaçlarıyla çevrilidir. Burada yaptığımız çalışmalar ile birlikte yerli ve yabancı turistlerimizin bu alana ulaşmalarını kolaylaştıracak, bunu yaparken de en önemli önceliklerimizden olan doğayı koruma noktasında çok dikkatli olacağız. Burada yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese ve özellikle desteklerinden ötürü bölge vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Vali Çeber’e gerçekleştirmiş olduğu ziyaret ve incelemelerde, Kalkandere Kaymakamı Sefa Gökmenoğlu, Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı ve Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu eşlik etti.

ÇAĞLAYAN ŞELALEMİZ..

İlçemizin Doğal ve Kültürel mirasına büyük ölçüde katkıda bulunacak olan Çağlayan Şelalesi Projesi ile ilgili Bugün Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER, Özel İdare Genel Sekreterimiz Sn.Ümit Hüseyin SARI, İl Kültür Turizm Müdürümüz Sn. Esra ALEMDAROĞLU ve Kalkandere Kaymakamımız Sn. Kemal SEFA GÖKMENOĞLU ile birlikte, projeleri yerine inceleyerek istişarede bulundu.

Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti

Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti

Rize Valisi Sn.Kemal ÇEBER Kalkandere'yi Ziyaret Etti

 

Kaynak:(kalkanderehaber.com)

Rize Valimiz Sn.Kemal ÇEBER Özel İdare Genel Sekreterimiz Sn.Ümit Hüseyin SARI ÇAĞLAYAN ŞELALEMİZ Kalkandere'yi Ziyaret Etti Kalkandere Haber Kalkandere Haberleri Karadere Haber Rize Haberleri
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)