Rize’de İstinat Duvarı Kendiliğinden Çöktü

Rize’de yenisi yapıldığı için yıkımına başlanan istinat duvarı kendiliğinden çöktü

Rize’de İstinat Duvarı Kendiliğinden Çöktü
Rize’de İstinat Duvarı Kendiliğinden Çöktü Administrator
Bu içerik 294 kez okundu.

Olay merkeze bağlı Fener Mahallesi'nde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin arkasında bulunan yolda meydana geldi. Yapılan KYK'ya bağlı Ayder Kız Öğrenci Yurdu yol seviyesinin altında kaldığı için arka kısmına istinat duvarı yapıldı. Yol kısmı ise dolgu malzemesi ile yükseltilerek üzerine asfalt döküldüğü için yoldan kaynaklı olarak duvara aşırı yük bindi. Mahalle sakinlerinin Rize Belediyesi'ne gerçekleştirdiği şikayetler üzerine ise önlem amaçlı olarak istinat duvarının hemen ön kısmına yeni bir istinat duvarı yapıldı. Yeni duvar tamamlandığında ise eskisi yıkılmaya başlandı.

 

Belediye ekiplerinin çalıştığı sırada gücünü kaybeden duvar bir anda patladı ve toprak yeni yapılan istinat duvarının arkasına indi. O anlar duvarın daha önce çökeceğinden şüphe duyarak sürekli şikayette bulunan vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile anbean kaydedildi. İş makinesinin çalıştığı sırada hemen yanındaki duvarın yıkılma ve toprağın bir anda kayma anı da kameralara yansıdı.

 

 

Kaynakhttps://www.iha.com.tr/

Rize’de İstinat Duvarı Kendiliğinden Çöktü Fener Mahallesi Rize Haber Rize Haberleri Ayder Kız Öğrenci Yurdu Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)