Rizeli Çılgın Gezgin Fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki Şelalelerin Buzlu Sularına Girme Daveti

Türkiye'nin yanı sıra dünyayı gezip, doğaya, yaşama ve kültürel hayata dair çektiği sıra dışı binlerce fotoğraflarıyla ilgi odağı olan fotoğraf sanatçısı Resul Çelik, kış ortasında soğuk havaya aldırış etmeden Van'daki Muradiye ve memleketi Rize'deki Ağaran şelalelerine girdi. Buz gibi suda yüzen Çelik, Ortodoks Hıristiyanların Epifani Bayramı'nı kutlamak için eksi 20 derecedeki buzlu suya giren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i, Türkiye'deki şelalelere girmeye davet etti.

Rizeli Çılgın Gezgin Fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki Şelalelerin Buzlu Sularına Girme Daveti
Rizeli Çılgın Gezgin Fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki Şelalelerin Buzlu Sularına Girme Daveti Administrator
Bu içerik 862 kez okundu.

Rizeli fotoğraf sanatçısı Resul Çelik, Türkiye'nin ardından dünyayı gezerek doğaya, yaşama ve kültürel hayata dair fotoğraflar çekiyor. Dev kayalara, zirvelere tırmanan, timsahların arasına giren, köprülerin ayaklarına çıkan, buzlu sularda yüzen Çelik, sıra dışı anları sosyal medyada paylaşıyor. Çelik bu kez Türkiye’nin farklı noktalarındaki şelalelerin buz gibi sularına girdi.

Çılgın fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki şelalelerin buzlu sularına girme daveti - 2

Önce Van Muradiye Şelalesi’ne girip yüzen Çelik, ardından da soluğu Rize Ağaran Şelalesi’nde aldı. Kışın ortasında buz gibi sularda adrenalin yaşayan Çelik, Ortodoks Hıristiyanların Epifani Bayramı’nı kutlamak için buzlu suya giren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i, Türkiye’deki şelalelere girmeye davet etti.

Çılgın fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki şelalelerin buzlu sularına girme daveti - 3

"BUZLU SU BENİM İÇİN TEDAVİ"

Ağaran Şelalesinin suyunun diğer yerlere göre daha sıcak olduğunu belirten Çelik, "Burası çok sıcak, eksi 10-15 derece olabilir, ama bana basit bir yer. Daha soğuk yerlere gitmem gerek. Gerekirse Sibirya’ya. Bugüne kadar yüzdüğüm en soğuk su Van Muradiye şelalesiydi. Her yerim beyazladı, kollarım buz tuttu, zor sallandım ama orada da yüzdüm. Bu soğuk sular sayesinde gücümü toparlıyorum, yeri geldiğinde arkamızda 30 kilo yükle dağları tırmanıyoruz. Buzlu su benim için tedavi. Şu anda sanki Antalya’da, Muğla’da yüzüyorum, büyük keyif alıyorum” dedi.

Çılgın fotoğrafçıdan Putin'e, Türkiye'deki şelalelerin buzlu sularına girme daveti - 1

 

Haber:DHA - Kaynak:https://www.ntv.com.tr/

Rizeli fotoğraf sanatçısı Resul Çelik Putin'e Türkiye'deki Şelalelerin Buzlu Sularına Girme Daveti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)