İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜ MUHTARI TEPKİLİ.''Bize Söz Verilmişti''

Rize-Erzurum karayolu üzerindeki Ovit Tünelinde köylülerinin ve ilçeden işsizlerin çalıştırılmamasına Sivrikaya Köyü Muhtarı Oktay Aksu tepki gösterdi.

İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜ MUHTARI TEPKİLİ.''Bize Söz Verilmişti''
İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜ MUHTARI TEPKİLİ.''Bize Söz Verilmişti'' Administrator
Bu içerik 335 kez okundu.

2012 yılında delinmeye başlanarak 2018 de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan ve 12 ay Rize-Erzurum karayolunun açık tutulmasına sebep olan Ovit Tünelinde çalışan elemanların köyünden ve ilçesinden olmamasına Sivrikaya Köyü Muhtar Oktay Aksu tepki gösterdi. Tünelin girişinin Sivrikaya köyünden olduğunu söyleyen Muhtar Oktay Aksu ’Tünelde çalışacak elemanlarda köyünden ve İkizdere ilçemizden öncelik tanınacağı konusunda Muhtar olarak yetkililer bizlere söz vermişlerdi.

                    
Köylülerim boşta iken başka ilden eleman almak yanlış

   
Tünelde hizmetli, şoför, elektrikçi vs. birçok çalışana ihtiyaç oluyor. Köyümden geçen tünel için Muhtarlık olarak bize söz verilmişti burada çalışanlar köyden ve yöreden olacak diye. Oysa şimdi işleten firma köyümden ve ilçemden eleman almıyor ilçe dışından çalışan alıyor. Bu yapılan yakışmadı. Köyümde ve İkizdere merkezde aranan şartlara uyan birçok işsiz gençler var. Bizim ilçenin işsizleri iş ararken, başka ilçelerden ve Rize dışından eleman alınması yakışık olmuyor. Tünel delme işi 6 yıl sürdü ve bu çalışmanın sıkıntısını Sivrikaya köyüm çekti. Hayvancılık yapılan köyümde hayvanlarımızın otlaklık alanları büyük çoğunlukla yok oldu. Deremizin suyu değişti. Bütün olumsuzlukları köyümün insanı yaşadığı halde burada çalıştırılacak elemanların bu köyden olmalarına öncelik verilecek sözü maalesef yerine getirilmiyor. Buraya yalnız köyümden değil İkizdere dışından işçiler getiriliyor. Köylülerimin ve ilçemizin işsizlerinin burada çalıştırılmasını istiyorum. İstenilen şartları taşımayanlar başka ilçeden getirilebilir buna birşey demiyoruz ’dedi.

 

 

Haber:İsmet KÖŞEOĞLU - Kaynak:https://www.rizeninsesi.net/

Ovit Tüneli İKİZDERE SİVRİKAYA KÖYÜ MUHTARI TEPKİLİ Bize Söz Verilmişti Muhtar Oktay Aksu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)