KALKANDERE'DE ALTIN ARAYICILAR TARİHİ TALAN ETİ

Tarihi köprümüze altın bulacağız diye zarar verdiler

KALKANDERE'DE ALTIN ARAYICILAR TARİHİ TALAN ETİ
KALKANDERE'DE ALTIN ARAYICILAR TARİHİ TALAN ETİ Administrator
Bu içerik 195 kez okundu.

Kalkandere'de tarihi Tonik Köprüsünü define arayıcıları talan edip, köprü ayaklarını boşaltılar.

Mahalle sakinleri, biz bu köprüden Çayımızı, Gübremizi taşıyoruz. Can güvenliğimiz tehlikeye düştü. Mart ayı gübre zamanı geliyor biz bu köprüden gübremizi taşıyorduk fakat define avcıları köprünün ayaklarını altın aramak bahanesiyle boşalttılar. Can güvenliğimiz ve tarihi köprünün sağlığı tehlikeye düştü.

Köprümuze tarihimize sahip çikalim anitlar ve kultur müdürluğüne sesleniyoruz kalkanderenin en eski tarihi kemer koprusu tonik koprümüzü talan etiler ne olursunuz suçlular bulunup cezalandirilsin koprumuz onarilsin diyen mahale sakini HALİL YILMAZ  'Derelerimizi yok etiler kemer koprulerimizi talan etiler biz burada yaşamayacakmiyız eşemizi çayimizi gubre zamani geliyor gubremizi bu kopruden taşiyoruz kopru ayaklarini boşaltilar gan guvenliğimiz tehlikede koprumuzu onarip suçlular bulunup cezalandirilsin dedi..

Kızıltoprak Mahalesi sakinlerinden Hatice Yılmaz  'Mart ayı geliyor. Gubre sezonu başlicak bu kopruden tonlarca çay gubresini sirtimizdan bu kopruden çaylik alanlara taşiyacağiz koprunun ayaklarini bir haves uğruna boşaltip koprumuzu tehlikey soktular gubre taşirken kopru yıkilsa can kaybi olsa hesabini kim verecek koprumuzu yetkililer onarsin suçlular bulunup cezalandirilsin hata sirtina gubre çovalini verip bu kopruden gubre taşitsinlar.Yetkililer ne olur duyun sesimizi tarihi kemer koprumuze sahip çikip onarsinlar dediler...

 

 

Haber:CEMİL BİLGİN RİZE - Kaynak

Kızıltoprak Mahalesi Hatice Yılmaz HALİL YILMAZ Tonik Köprüsü
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)