GastroRize Konferansı Gerçekleştirildi

Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediyesi tarafından organize edilen GastroRize Konferansına katıldı.

GastroRize Konferansı Gerçekleştirildi
GastroRize Konferansı Gerçekleştirildi Administrator
Bu içerik 192 kez okundu.

Düzenlenen konferansta; Karadeniz Bölgesi’nin doğası ve eşsiz lezzetleriyle öne çıkan şehri Rize’nin yurt içinde ve yurt dışında bir gastronomi destinasyonu olarak tanıtılmasını  sağlamak, saklı kalmış lokal ürünleri, mutfak ustalarını ve ustalıklarını gün  yüzüne çıkarmak, İlimizin Türkiye’nin çay bölgesi olduğunun  altını çizmek, Anzer ve diğer balların hakkettiği değeri görmesine katkıda bulunarak, ülkemizin turizmde ki otel, kafe ve restoranların menülerine girişlerini sağlamak için yapılabilecek çalışmalar değerlendirilerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Konferans sonrası değerlendirmelerde bulunan Vali Çeber; “ İlimiz çok farklı lezzetleri tüm doğallığı ile içinde barındıran özel bir şehir. Bu değerlerin Ülkemizde ve Uluslararası alanda tanıtımının sağlanması ilimiz ve bölgemiz adına çok önemli bir kazanım olacaktır. Bu vesile ile gerçekleştirilen bu konferansı çok önemli buluyorum. “ ifadelerini kullandı.

Düzenlenen GastroRize Konferansına Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu ve ilgililer katıldı.

 

 

Kaynak:http://www.rize.gov.tr/

Rize'de GastroRize Konferansı Gerçekleştirildi Rize Valisi Kemal Çeber gastronomi destinasyonu Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin Şaban Aziz Karamehmetoğlu Esra Alemdaroğlu
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)