Hemşin'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

Rize'nin Hemşin ilçesinde 2019 yılı Şubat ayında ihalesi yapılan “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında çalışmalar devam ediyor.

Hemşin'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
Hemşin'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor Administrator
Bu içerik 200 kez okundu.

Gerçekleştirilen ihale kapsamında ayrıca kaymakamlık konutu, kreş, 24 dükkân, altyapı ve çevre düzenleme işi de yer almaktadır.

Proje kapsamında ki 106 konutun 8’i 1+1, 74’ü 2+1, 24’ü 3+1 planında inşa edilmekte olup %65 tamamlanmıştır.

Toplamda inşa edilecek olan 12 bloğun 8’inin kaba ve ince imalatları bitmiştir. Proje kapsamında yer alan 24 dükkanın ise 8 tanesi bitmiş olup 16 tanesinin inşaat imalatları devam etmektedir.

Proje alanında hali hazırda bulunan 65 binanın 47 si yıkılmış kalan 15 adetin ise kamulaştırma süreçleri devam etmektedir.

Rize Valisi Kemal Çeber, Hemşin ilçesinde devam etmekte olan “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” hakkında yapmış olduğu değerlendirmede; ” Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde afetlere karşı riskli, yapı ömrünü tamamlamış konut stokunu “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projeleri” ile sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevreye dönüştürmeyi hedefliyoruz.

Bu kapsamda “yerinde dönüşüm” prensibi ile İl Merkezimiz ve İlçelerimizde büyük bir dönüşüm içerisindeyiz. Bu dönüşümler yapılırken Rize’mizin dokusuna uygun olarak yakalanan estetik ile de şehrin turizm potansiyeline önemli bir katkı sağlamayı planlamaktayız. “ ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:http://www.rize.gov.tr/

Rize'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)