İkizdere Güvenköy Köyü Bilgileri

GÜVENKÖY KÖYÜ NEREDE? Rize’nin ikizdere İlçesine bağlı ikizdere Güvenköy köyü ikizdere ilçe merkezine uzaklığı yaklaşık 25.5 kilometre, Rize il merkezine uzaklığı ise yaklaşık 82 kilometredir. Güvenköy köyünün merkez koordinatları enlem, boylam olarak 40.737795,40.755837 dir.

İkizdere Güvenköy Köyü Bilgileri
İkizdere Güvenköy Köyü Bilgileri Administrator
Bu içerik 1014 kez okundu.

 

GÜVENKÖY KÖYÜ TARİHİ
Güvenköy köyü tarihi ve Güvenköy köyü kuruluş zamanı tam olarak bilinmektedir. Güvenköy köyü tarihini anlatan özel bir kitap ve bilimsel ansiklopedik üniversite çalışma bulunamamıştır.

GÜVENKÖY KÖYÜ NÜFUSU NE KADARDIR?
ikizdere Güvenköy köyü TUİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu) ADNKS (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi) verilere göre 9 erkek, 7 bayan olmak üzere toplam 16 kişiden oluşmaktadır. Güvenköy köyünde yaşayanların tamamı müslümandır.

GÜVENKÖY KÖYÜ YOLLARI VE GÜVENKÖY KÖYÜNE ULAŞIM NASIL SAĞLANIR?
Güvenköy köyü mahalle araları gibi birçok noktalar hariç köy yollarının çoğu asvalt olup, şehir merkezinden sadece karayolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Güvenköy köyüne ait servis araçları, minübüs dolmuşları bulunmakla birlikte, eğer istenirse ikizdere İlçesi şehir merkezinden özel taksi imkanı ile ulaşım sağlanabilir. Güvenköy köyüne ait belediye otobüsleri ve kamu servisi bulunmamaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ SAĞLIK HİZMETLERİ
Güvenköy köyü devlet hastanesi, Güvenköy köyü sağlık ocağı, Güvenköy köyü aile hekimliği, Güvenköy köyünde hemşire, Güvenköy köyünde ebe, Güvenköy köyünde sağlık memuru ve Güvenköy köyünde doktor bulunmamaktadır. Gerekirse 112 acil servis hizmeti ile şehir merkezinden destek sağlanmaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ EĞİTİM HİZMETLERİ
ikizdere Güvenköy ilkokulu isimli eğitim kurumları mevcuttur. Güvenköy köyü okulu, Güvenköy köyü ortaokulu, Güvenköy köyü lisesi, Güvenköy köyü ilkokulu ve Güvenköy köyü anaokulu yoktur. Güvenköy köyünde kamuya ait eğitim hizmetleri taşımalı eğitim ile sağlanmaktadır bu nedenle köyde hizmet veren eğitimci ve Güvenköy köyü öğretmeni de yoktur.

GÜVENKÖY KÖYÜ KAMU BİNALARI
Güvenköy köyünde kamu binası kompleksi mevcut değildir. Güvenköy köyü PTT ve Güvenköy köyü banka şubeleri yoktur. Güvenköy köyü vergi dairesi, Güvenköy köyü mal müdürlüğü, Güvenköy köyü maliye, Güvenköy köyü milli eğitim müdürlüğü, Güvenköy köyü polis karakolu, Güvenköy köyü jandarma karakolu, Güvenköy köyü adliye sarayı, Güvenköy köyü yurdu, Güvenköy köyü bakım evi bulunmamaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ DİNİ MERKEZLER
Güvenköy köyü camisi ve camii lojmanı bulunmaktadır. Güvenköy köyündeki camide görevli Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilmiş camii İmamı bulunmakla birlikte, cami müezzini bulunmamaktadır. Güvenköy köyü medrese, Güvenköy köyü cemevi, Güvenköy köyü türbe ve tekke ise mevcut değildir.

GÜVENKÖY KÖYÜ TARİHİ ESERLER
Güvenköy köyü Osmanlı taş köprüsü gibi eski tarihlerden kalma tarihi eserler bulunmamaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ İLETİŞİM HİZMETLERİ
Güvenköy köyüde internet, cep telefonu GSM hizmeti mevcuttur. Tüm operatörlerin 3G bağlantısı bazı noktarlarda güçlü, zayıf yada kapsama alanı dışında çekmemektedir. Ayrıca direk uydu çanak bağlantısı her noktadan yapılmaktadır. Kablolu TV, ve 4G hizmeti Güvenköy köyünde aktif değildir. FM, AM bandlarında bazı karasal radyo sinyalleri alınmaktadır. UHF, VHF bandından karasal bazı televizyon kanallarına ait yayınlar mevcuttur. Gerek radyo gerekse televizyon kanalları karasal sayısal digital yayınları halen aktif değildir. Ayrıca köyle elektrik su şebekesi mevcuttur.

GÜVENKÖY KÖYÜ DOĞAL İKLİMİ
Güvenköy köyünün iklimi tipik Doğru Karadeniz Bölgesi iklimine benzemektedir. Bölgenin çok yağış alması nedeniyle iklimi kışları çok sert geçmemektedir. Yaz aylarındaki sıcaklık ile birlikte nem kendisini belirgin şekilde hissettirmektedir. Tarımın yaygın olduğu bölgede tarım alanları dışında Güvenköy köyü ormanlığı, ve Güvenköy köy meydanı da vardır.

GÜVENKÖY KÖYÜ EKONOMİSİ
Güvenköy köyüde sanayi, ticari fabrika yatırımı ve kamu iktisadi teşebbüs şirketleri bulunmamaktadır. Güvenköy köyünün geliri daha çok tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Tarımda daha çok yaş çay tarımı, hayvancılıkta ise az sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ MEDYA ORGANLARI
Güvenköy köyü adına köy heyeti tarafından çıkarılan, Güvenköy gazetesi, Güvenköy köyü gazetesi, Güvenköy TV, Güvenköy köyü TV, Güvenköy Dergisi, Güvenköy köyü dergisi, Güvenköy köyü resmi web sayfası, Güvenköy haber, Güvenköy köyü haber sitesi, Güvenköy köyü forum sitesi, Güvenköy köyü radyosu, Güvenköy radyosu ve resmi medya basın yayın organı halen bulunmamaktadır.

GÜVENKÖY KÖYÜ SOSYAL HİZMETLER
Güvenköy köyü adına köy heyeti tarafından organize edilen Güvenköy derneği, Güvenköy köyü derneği, Güvenköy vakfı, Güvenköy köyü vakfı gibi bilinen sosyal ve yardım kuruluşları bulunmamaktadır. Güvenköy köyü gençliği tarafından organize edilmesi planlanan Güvenköy köyü spor kulübü, Güvenköy spor kulübü çalışması devam etmektedir.

GÜVENKÖY KÖYÜ MEZARLIĞI VE GÜVENKÖY KÖYÜ ŞEHİTLİĞİ
Güvenköy köyüne ait toplu köy mezarlığı, ve köy şehitliği bulunmamaktadır. Güvenköy köyünde kabirler daha çok dağınık bir şekildedir. Bazı kabirler ise Güvenköy köyü camisi çevresinde defnedilmiştir.

GÜVENKÖY KÖYÜ MUHTARLIĞI
Güvenköy köyünde her yerel seçim sonucu köy muhtarı ve köy azası seçilmektedir. Seçme ve seçilme yaşına göre Güvenköy köyü seçmen sayısı her dönem değişmektedir. Güvenköy köyü seçim sonuçları seçmenlerin seçim günü Güvenköy köyü sandıklarında kullandıkları oy tercihlerine göre değişmektedir. Güvenköy köyü seçim sonucu Yüksel Seçim Kuruluna bağlı ikizdere İlçe Seçim Kurulu tarafından resmi olarak seçimin akabinde açıklanmaktadır. Güvenköy köyü muhtarlığına bağlı Güvenköy köyü köy odası çalışması ise devam etmektedir.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)