İkizdereliler’de Çözümler Bitmez

02.03.2018

339 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdereliler’de Çözümler Bitmez

Yaşadıkları sorunlara buldukları pratik çözümlerle ünlenen İkizdere’liler bu kez minaresi olmayan bir cami için geliştirdikleri çözümle dikkat çekiyor. Minaresi olmayan camileri için çözümü 55 km ötede minare yaptırarak bulan İkizdere’lilerin imdadına bir demir ustası tarafından imal edilen 12 metre yüksekliğinde, 1 buçuk tonluk kalın sac metal minare yetişti.

İkizdere’de yeni inşa edilen caminin arsa yetersizliği nedeniyle yapılamayan minaresi için yöre sakinleri sıra dışı bir çözüm üretti. Demirci atölyesinde yaptırılan 12 metre yüksekliğinde, 1,5 ton ağırlığındaki minare, kamyonla taşınarak, caminin yanına monte etti.
İkizdere ilçesi Çağrankaya Mahallesi’nde bir süre önce inşa edilen caminin arsa yetersiz olunca yapılamayan minaresi için vatandaşlar, sıra dışı bir çözüm üretti. Yöre sakinleri, bir demirci atölyesine minare siparişi verdi. Demirci ustası Yusuf Başkan, sac ve demir malzeme kullanarak 12 metre yüksekliğinde, 1,5 ton ağırlığında minare yaptı. Minare, vinç yardımıyla yüklendiği kamyonla monte edileceği Çağrankaya Mahallesi’ndeki camiye getirildi. Son kontrolleri yapılan minare, caminin yanında betona vida yardımıyla monte edildi.

Kaynak

Yaşadıkları sorunlara buldukları pratik çözümlerle ünlenen İkizdere'liler bu kez minaresi olmayan bir cami için geliştirdikleri çözümle dikkat çekiyor. Minaresi olmayan camileri için çözümü 55 km ötede minare yaptırarak bulan İkizdere’lilerin imdadına bir demir ustası tarafından imal edilen 12 metre yüksekliğinde, 1 buçuk tonluk kalın sac metal minare yetişti. İkizdere'de yeni inşa edilen caminin arsa yetersizliği nedeniyle yapılamayan minaresi için yöre sakinleri sıra dışı bir çözüm üretti. Demirci atölyesinde yaptırılan 12 metre yüksekliğinde, 1,5 ton ağırlığındaki minare, kamyonla taşınarak, caminin yanına monte etti. İkizdere ilçesi Çağrankaya Mahallesi’nde bir süre önce inşa edilen caminin arsa yetersiz olunca yapılamayan minaresi için vatandaşlar, sıra dışı bir çözüm…
Lütfen Konuyu Yan Taraftaki Yıldızlar İle Değerlendiriniz

Konu Değerlendirmesi

Okuyucuların Habere İlgisi - 89%
Konuyla İlgili Köylülerin Memnuniyeti - 94%

92%

Toplam Puan

Lütfen Konuyu Yan Taraftaki Yıldızlar İle Değerlendiriniz

Kullanıcı Oyu: 5 ( 1 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz