İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ´ün 2015/2016 Yarıyıl Tatili Mesajı
Haberi Değerlendirin
Sitemizi Değerlendirin
Yazarı Değerlendirin
4.4Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)

Değerli İdareci ve Öğretmenler, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler;

Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının 1. yarısının sonuna geldik ve öğrencilerimiz karne heyecanı yaşıyorlar. Çocuklarınız ellerinden gelen bütün gayreti göstererek çalıştılar. Yetenekleri ve gayretleri kadar da başarılı oldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asıl önemli olan her durumda çocuklarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir.  Tüm gayretimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlarına katkı sağlamaktır. Gurur ve mutluluk kaynağımız, öğrencilerimizin başarılarıdır. Bugün başarılarıyla gururlanıyor ve mutlu oluyoruz. Bizler onlar için varız. Güzel İkizdere’mizde görev yapan tüm idarecilerime, öğretmenlerime ve öğrencilerime güvenim sonsuzdur. Bugün onların emeklerinin karşılığını aldığı gündür.

Saygıdeğer Veliler;

Bazı öğrencilerimizin karnesinde onları üzen notlar olabilir. Ama bunları düzenli, planlı çalışmayla telafi edeceklerine inanıyorum. Velilerimiz karnelerdeki zayıf notlar için öğrencileri azarlamak yerine 2. Dönem daha başarılı olabilmeleri için motive etmeliler. Karneler, ulaşılması gereken bir amaç değil, başarının değerlendirilmesi konusunda bir araçtır.

Amacımız ülkemizin umudu ve geleceği olan gençlerimizi milli ve manevi değerlerine bağlı iyi bir insan ve başarılı bir meslek sahibi olarak yetiştirmektir. Eğitimin bütün tarafları olarak el ele verdiğimizde bunu başaracağımızdan eminim. Bilgiye ulaşmanın kolaylaştığı günümüzde, bilgiyi kullanma ve bilgiyi üretme yolunda çocuklarımıza rehberlik etmemiz gerekir. Bu tatil döneminde öğrencilerimizle farklı etkinliklerle birlikte zaman geçirmeli böylece aile bağlarını güçlendirmelisiniz.

Sevgili Öğrenciler;

Başarıya insan; inanarak ve o uğurda çalışarak ulaşır.   Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığımız bu eğitim öğretim yılının ilk yarısı, hayatınızın yeni bir merhalesinin de ilk adımı aslında. Güzel ve verimli bir yarıyıl tatil dönemi geçirmenizi ve eğitim-öğretim yılının 2.yarısına daha enerjik ve sağlıklı olarak başlamanızı diliyorum. Karneleriniz sizlere kendi iyi ve başarılı yönleriniz ile biraz daha gayret etmeniz gereken eksiklerinizi göstermektedir. Tatil döneminde bol bol kitap okuyarak, ailenizle birlikte etkinlikler yaparak dinlenin. Çünkü 2. Yarıyılda yapacağımız çok iş var.

Değerli İdareci ve Öğretmenlerimiz;

Sizler öğrencilerimizin eğitimine,  aklına, kalbine, ruhuna yöneldiniz; geleceğimizin teminatı çocuklarımızla, gençlerimizle ilgilenmekten yorulmadınız. Onları içinde yaşadıkları modern dünya hakkında bilgilendirmeye çalıştınız. Tüm çabanız bilgi toplumunu oluşturacak milli ve manevi değerlerine bağlı güçlü bireylere hizmet etmekti. Bu toplumu kuracak olan fedakârlık duvarında bir tuğla olabilmek için kendinizi feda ediyorsunuz. Düşünen, sorgulayan eleştiren bir nesil için görevinizi bir öğretim yılının ilk yarısında daha tamamladınız. Sayın Valimizin önderliğinde yürüttüğümüz RENK projesi kapsamında çok yararlı çalışmalar yaptınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle;

Sevgili Öğrencilerimizi, Değerli İdareci- Öğretmenlerimizi ve Saygıdeğer Velilerimizi kutluyor, sağlıklı ve verimli bir tatil geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

Adem GÜNDÜZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kyn:http://ikizdereihl.meb.k12.tr/icerikler/dinlenme-zamani_2306675.html

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.