İkizdere Ovit Dağında Kar Tatbikatı (Galeri Haber)
HABERİ DEĞERLENDİRİN
SİTEMİZİ DEĞERLENDİRİN
YAZARI DEĞERLENDİRİN
4.7Genel Puan
Okuyucu Puanı: (1 Oy)

RİZE Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı müdahale ve kurtarma ekipleri, İkizdere İlçesi Ovit Dağı mevkiinde kar tatbikatı gerçekleştirdi.

Bölgenin yüksek kesiminde etkili olan kar yağışı nedeniyle yaşanması muhtemel olaylara karşı hastalara müdahale için hazırlık yapan 112 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi bünyesindeki personel kar tatbikatı düzenledi. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile kar paletli ambulansının katıldığı tatbikat, İkizdere İlçesi Sivrikaya Köyü’nde, Ovit dağı mevkiinde 10 kişiden oluşan ekiple gerçekleştirildi. Kar yağışı altındaki tatbikatta, yoğun kar yağışında uzak bölgede bulunan hastaya ulaşma süresi, karşılaşılabilecek olumsuz hava koşullarında hangi araçla daha etkin hizmetin sunulabileceği, 112 Acil Servis ekiplerinin zorlu kış şartlarında engebeli arazilerde hastalara nasıl ulaşacağı, kar aracının hangi durumlarda devreye gireceği test edildi.

Tatbikatla ilgili değerlendirme yapan Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize’nin dağlık ve engebeli arazi şartlarına sahip olduğunu hatırlattı, “Zor coğrafi şartlar altında yardıma muhtaç hastalarımıza etkin ve verimli sağlık hizmetini en kısa sürede verebilmenin derdindeyiz. Bu nedenle kış şartlarına hazırlık olabilmek için donanımlı araçlarımız ve personelimizle bir tatbikat gerçekleştirdik” dedi. Tepe, doğumuna 4 haftadan az kalan gebe kadınların istemeleri halinde misafir anne projesi kapsamında misafirhanelerde ücretsiz olarak ağırlanabileceklerini de sözlerine ekledi. –

 

Kyn:http://www.sondakika.com/haber/haber-rize-de-saglik-ekiplerinden-kar-tatbikati-9031453/

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.