‘’Karayolu ilçe merkezine uğramadan geçecek” söylentisi ilçe esnafını ayağa kaldırdı.

Rize-Erzurum duble karayolu projesi kapsamında yapımı devam eden karayolunun İkizdere ilçe merkezini baypas ederek tünelle geçecek olması ilçede esnafı ayağa kaldırdı.

İkizdere ilçesinin her geçen gün iş olmadığı için nüfus kaybı yaşadığını söyleyen ilçe esnafı’nüfusumuz zaten az. Her geçen gün eriyoruz. Var olan kamu kuruluşları da yok oluyor.62 yıllık Adliyemiz kapatıldı. Duble yol yapılırken şimdide ilçeye uğramadan bizi dışlayarak 5 bin beş yüz metrelik tünel delinerek ilçe dışından geçeceği konuşuluyor.

PROJE ÇALIŞMASI BAŞLADI

İlçe dışından geçecek Tünel yapımı konusunda proje çalışmalarına başlandığını öğrendik. Bir ilçenin hayatı ile bu kadar uğraşılmaz.40 yıl önce 20 bin olan ilçenin nüfusu 2015 adrese dayalı sayıma göre 5.711 kişiye düşmüş. Belediye ve bağlı mahallelerin nüfusu 1.722 kişi. İlçemiz her geçen gün kan, insan ve kuvvet kaybediyor. İş istihdam edecek yatırım yok. Söz verilen Organik Çay Fabrikası başka bahara kalmış. Seçim zamanı ortaya atılan fabrikadan haber yok’derken,

selimcakir

Merkez Çarşı Mahallesi Muhtarı Selim Çakır’bu yapılan esnafımızın ölmesidir.    Yolun ilçeden geçmesi için bütün argümanlar denendi mi. Eğer çözüm var ise duble yolun ilçeyi dışlaması önlenmelidir. Karayolunun ilçe merkezine uğramadan direkt dışarıdan gitmesiyle ilçe kapatılmaya mahkûm ediliyor.Yola karşı değiliz ama yolun  böyle yapılmasını da istemiyoruz. Konunun yeniden gözden geçirilmesini istiyorum’dedi.

 

 

 

 

dolmustaindirimİkizdere Minibüs Kooperatifi Başkanı İlyas İspir’burada ilçenin kaderi ile oynanıyor. İlçe Tünel ile baypas edilmemeli. İlçemizin durumu ortada, yoklukları oynayan bir ilçeye duble yolun tünele alınarak ilçe dışına alınmasını anlayamıyoruz. Yapılacak bu çalışma İkizdere ilçesine yapılan en kötü çalışma olacaktır’ dedi.

 

 

 

Kyn:http://www.zumrutrize.com/32163_ikizdere-duble-sokta.html

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.