İkizdere’de Mera Kanunu Uygulanmıyor. Bizim de Yetkimiz Yok…
Haberi Değerlendirin
Sitemizi Değerlendirin
Yazarı Değerlendirin
4.4Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)

İkizdere Güneyce Köyü Muhtarı İsmail Hakkı Taşdelen yaylalarda devam eden düzensiz, izinsiz yapılaşmanın önlenmesini istiyor.

Bölgedeki en büyük ve güzel Yaylalardan birisi olan ve 4 köyün ortaklaşa kullandığı İkizdere’nim Varda Yaylasında düzensiz çarpık yapılaşma olduğunu söyleyen Güneyce Köyü Muhtarı İ.Hakkı Taşdelen’burada devletimizin tedbir almasını istiyoruz. Muhtarlık olarak benim yetkim yok. Vatandaş yayla düzenini bozarak beton bina yapıyor. Yayla evi yapacakların Valilikten, Özel İdareden veya Kaymakamlıktan izin alması gerekiyor. Bazı kimseler hiç izin almadan betonarme inşaat yapıyor. Bu yapılaşma yaylamızın düzenini de çıkmaza sokuyor.

MERA KANUNU UYGULANMIYOR

Yaylalarımız herkesin ortak malı yani Meradır. Âmâ burada ve başka yaylalarda MERA KANUNU maalesef uygulanmıyor. Muhtarların yetkiside yok. Şikâyet edilenler için bir yıkım kararıda uygulanmıyor. Bu inşaat yapılışlar emsal teşkil ederek artıyor. Binayı tamamlayanlar sonradan elektrik almak konusunda zorluklar yaşıyor. Çedaş istenilen şartları meydana getirmeyenlere haklı olarak elektrik bağlamıyor ve abone yapmıyor. Vatandaşlarımız daha duyarlı olması lazım’dedi.

Haber:İsmet Kösoğlu

Kyn:http://www.rizeninsesi.net/2016/09/02/rizede-bu-kanun-uygulanmiyor-bizim-de-yetkimiz-yok/

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.