İKİZDERE’Lİ ÖĞRENCİLER KROSTA İL BİRİNCİSİ OLDU
KONUYU DEĞERLENDİRİN
YAZARI DEĞERLENDİRİN
SİTEMİZİ DEĞERLENDİRİN
3.4Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)

İkizdere Atatürk Ortaokulu 2.000 metre yıldız erkekler kros yarışmasında takım halinde Rize 1.si oldu.

Rize genelinde merkez ilçe ile birlikte 12 ilçenin katılımıyla yapılan yarışmada 2.000 metre yıldız kızlar kros yarışmasında Aysel BAŞ ferdi olarak il birinciliğini kazandı. Kız öğrenciler takım olarak 4.oldu.

Atatürk Ortaokulu yıldız erkekler takımımız ve ferdi kategoride Aysel BAŞ 16 Ocak 2016 tarihinde Samsun ilinde yapılacak bölge yarışmalarında ilimizi temsil edecektir.

Liseler arasında yapılan 5.000 metre genç erkekler kros yarışmasında Anadolu İmam Hatip Lisesi takım halinde Rize 1.si oldu. İkizdere AİHL daha sonra yapılacak olan bölge yarışmalarında Rize’yi temsil edecek. Birinciliği elde eden okul takımından Hüseyin KILIÇ milli takım seçmelerine katılmak için Çaykur adına İstanbul’a gönderildi.

 

ÖĞRENCİ MİLLİ TAKIM SEÇMESİNE

İkizdere İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ öğrencilerinin başarısı hakkında yaptığı açıklamada “Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başta Okul Müdürü olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin ilimizi bölge yarışmalarında da ilimizi en güzel şekilde temsil edeceğine inanıyorum. İkizdere’miz akademik başarılarının yanında sosyal sportif ve kültürel alanlarda da önemli bir ivme kazanmıştır. Öğrencilerimizi kendi yetenekleri doğrultusunda milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetiştirmek en büyük hedefimizdir. Daha yolun başındayız inşallah birlik beraberlik içerisinde daha başarılı işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Haber:İsmet KÖSOĞLU – http://ikizdere.net/ikizdereli-ogrenciler-krosta-il-birincisi-oldu/

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.