Merhaba İkizdere
Ferit Yaldızbaş

Merhaba İkizdere

Bu içerik 168 kez okundu.

Merhaba

İkizdere ile1983’de tanıştım. İlk görev yerim sayılır. Şehir merkezi dere kenarına yerleşmiş, yemyeşil bir ilçemiz.

Dört yıla yakın bir görev yaptım. Şanslıydım; çünkü merkez personeli donanımlı ve deneyimliydi. Büroda ise Süleyman Tavukçu gibi son derece ciddi ve samimi, resmi iş ve işlemleri çok iyi bilen bir arkadaşımız görev yapıyordu. Düzenli yürüyen bir devlet hizmetinde idareci artılarla meşgül olur. Eksiler olmayınca veya çok az olunca artıların planlanması ve uygulamaya konması çok rahat olur. Hem kadro canlı ve donanımlı olma modunda hareket eder, hem devlet hizmeti kalitesi artar ve milletimize hakettiği hizmet en güzel bir şekilde verilmiş olur.

Bir merhaba derken devlet yönetimindeki verimliliğe giriverdik. 83’de İkizdere’ye de, göreve de merhaba dedik. Önceleri küçük ve sıkıcı gibi görünmüştü. Ancak, insanlarının samimi ve kucaklayıcı davranışları, ilçenin din hizmetlerinde ilçe nüfusu kapasitesininin çok ço üstünde bir yoğunluğa sahip oluşu, çalışma aşk ve şevkimizi baya kamçılamıştı.

Evet değerli İkizdere’li kardeşlerim hepinize yeniden merhaba. Ben İkizdere’yi hiç unutmadım. Yıllarca hatıralarım canlı kaldı. Sonradan gittiğim yerlerde illa bir İkizdere’li ile ya karşılaştım, yada tanıyan bilenlerle sohbetimize konu oldu.

İkizdere çok farklı bir yer. İlçenin yetiştirdiği değerler, ülke ticaretinde, inşaat sektöründe, siysette, sanatta, ilimde hep söz sahibi olmuştur.

Din hizmetleri sahasında da gerçekten tarihe geçmiş ve geçecek şahsiyetler yetiştirmiştir. Böyle bir ilçede bu bereketli oluşumları seyretmiş ve bir kısmına yön vermiş ve yönetmiş olmak da onur vericidir.

Atayların dedesi Medineyi Münevvere Kütüphaneleri Müfettişi merhum Osman Niyazi  Efendi gibi birisinin orada bulunması, o beldeye büyük bir manevi haz vermiştir.

Bundan sonra bu sayfada sık sık sizlerle olmaya gayret edeceğim. Kimi hatıralarım bana kaynak olacak, sizlerle hasbihal edeceğim.

Bana bu sayfayı açan kardeşlerime çok teşekkür ederim. Vefat etmiş olan dostlarıma Allah’dan rahmet, hayatta klanlara da sıhhat ve selametler dilerim.

 

 

 Ferit Yaldızbaş (Emekli Müftü)

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)