NEFRET SÖYLEMİ
Ferit Yaldızbaş

NEFRET SÖYLEMİ

Bu içerik 285 kez okundu.

İslam herhangi bir şahıs veya toplumdan nefret edilmesini emreden veya tavsiye eden bir yapıya sahip değildir. 
Kötülüklerin ıslahı, sapkınların hidayeti için gayreti emretmiş bir dindir. Adem A.s'dan Edendimiz'e kadar bütün Peygamberlerin ortak görevi budur.  İslamın hedefinde imha yoktur; ihya vardır. Rabbimizin muradı da budur. Musa ve Harun A.s. zulmün zirvesi Firavun'a bile hakka davette kibarca davranılması emredilmiştir.
Kin, öfke ve nefret küfrün çocuğudur, ayırım yapmaksızın bütün kafirlerin ahlakı ve değişmez özelliğidir. Nemrut, Firavun, Ebu Cehil ve çağdaş benzerleri, Netanyahu, Trump, Eset, Sisi, Suudlu pisi, Zayet gibiler kin ve nefretin kaynağı ve temsilcileridir. İslam ve müslümanlar bunlardan muzdariptir. 
Aslında "nefret söylemi"nden kastetrikleri "İslam ve müslümanlar"dır. " Kuran'ı Kerim'in bunların şerlerini ifşa etmesi ve insanlığı uyarması"dır. Bundan dolayı da İslamı düşman olarak görmekte ve İslam'a ve değerlerine savaş açmaktadırlar. 
İslamın ve Müslümanın bir kimseye veya bir zümreye kini ve nefreti yoktur, bu hoş karşılanmamıştır. Müslümanın nefreti, kötülükleredir, savaşı da sadece kötülüklerledir. Zulme, haksızlığa, her türlü sömürüyledir, İslamın mücadelesi.
Halbuki bunlar, İslamı ve Müslümanı Yahudi ve hristiyan düşmanı göstermekte, Kur'an'ı düşmanlık üretmekle suçlamaktadırlar.
Bu tutum ve davranışlarıyla Kur'an'ın verdiği haberlerin doğruluğunu da göstermiş olmaktadırlar.
Allah Yahudiden nefret ettiğini belirtiyor, onlara kızmış olduğunu açıklıyor, bugün Yahudilerin insanlığa yaşattıkları Cenabı Hakkı teyit etmektedir. 
Boşa gayret etmesinler, insanlık, insalığın göz yaşını akıtan yahudileri asla sevmez ve sevmeyecektir.
Rahmet ve merhamet dini İslamı nefretle, terörle birlikte anan sapkın hristiyan aleminin de hilelerinin daima farkında olacak ve onlara karşı tedbir ve temkinli olacaktır.

 

Ferit Yaldızbaş (Emekli Müftü)

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sema Demir     2019-09-29 Teşekkür ederiz hoca
Mehmet Demir     2019-09-28 Allahın Müslümanlara En Şiddetli Düşman olarak tanımladığı insanlara , biz yok dinlerin kardeşliği, yok insanların kardeşliği diyemeyiz. Kimse kusura da bakmasın.
DursunKaptan     2019-09-26 Çok Güzel yere parmak bastınız yine hocam. Teşekkür ederiz bilgilendirmelerinizin devamını bekliyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)