BİZİMLE SAVAŞMAYIN
Ferit Yaldızbaş

BİZİMLE SAVAŞMAYIN

Bu içerik 242 kez okundu.

Bakara Suresi190-وَقَاتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَكُمْ “Sizinle savaşanlarla siz de Allah yolunda savaşın.”
İslamın temelinde iyiliklerin ve güzelliklerin oluşumu, yayılması ve yaygınlaşması; barış ve huzurun insanlığa ulaştırılması vardır.
 Bu aynı zamanda her türlü kötülük ve zulmün karşısında olmak anlamına gelmektedir.  Yani İslam'dan savaş yoktur. Barış vardır, barış içinde yaşamak vardır. Temel mantık ve maksat budur. 
Peygamber Efendimiz ve O'nun güzide sahabesi de kimseyle savaşmamıştır. Onları takip eden İslam milletleri de aynı şekilde savaş yapmamıştır. Savaş yapmak, bir menfaatin haksız yollarla diğer insanların ellerinden cebren ve hile alınmasıdır. Bu ise zulümdür. 
Ancak, Efendimiz ve O'nun ümmetiyle hep savaşılmıştır. Girişte belirttiğim ayette belirtildiği gibi maruz kaldıkları saldırıya karşı hep kendilerini savunmuşlardır. Bir nevi barış için savaş. Huzur ve sükunu sağlamak için savaş.  Tehdidi önlemek ve taarruzlara karşı cevap verme, izzet ve şerefini korumak için savaş. Tebük seferi bunun en güzel örneğidir. Kibirli, hadsiz Bizansın aşağılama beyanatlarına karşı onurlu bir duruş ve cevaptı bu sefer.
Tıpkı şimdi olduğu gibi. Amerika'nın sarıbaşı hadsiz, tutarsız tehdit ve faaliyetlerine karşı milli menfaatlerimizi ve onurumuzu korumak için aslında bizim olan, ümmetin üyesi müslüman kardeşlerimizin topraklarına girmiş bulunuyoruz. Canilerin, conilerin kirli ellerinden üzerinde ezan okunan bu müslüman yurdunu korumak için giriyoruz. Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Müslümanlara ait olan bütün topraklarda her Müslüman bulunma ve barınma hakkına sahiptir. Bugün, Suriyeli kardeşlerimiz bizim topraklarımızda misafirimiz olduğu gibi, bizim de onların topraklarına gidip, oraları işgal edip kirletenleri  onlarla birlikte kovmak en büyük görevimizdir.
Suriyeli kardeşlerimizi yerlerinden yurtlarından eden Zalim Eset yönetimi ve hele de işgalci kalleş, şeytan ABD'nin zulmünü sonlandırmak, kadın erkek her Müslüman üzerine farzdır.
Şimdi İslamın ordusu Mehmetciğimizin #BARIŞPINARIHAEEKATI# bu görevi ifa etmektedir. Rabbim mansur ve muzaffer eylesin. Gazamız mübarek olsun.  
Biz savaşmayız, bizimle savaşanlarla savaşmayı da çok iyi biliriz. Tarih buna şahit.  Tarihe bir not daha düşelim. Çekip gidin Suriye topraklarından bizimle savaşmayın diyoruz. Artık ansızın gelmiyoruz, geleceğiz diye uyararak, gündüz geliyoruz.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Serap Taşçı     2019-10-12 Bu Millet Savaşta yenilmemiş millettir. Bu milletle kimse savaşmaya çalışmasın. Zaten savaşmaya da gözleri yemez
Mehmet Demir     2019-10-10 Sağolun hocam.
Dursun Kaptan     2019-10-09 Teşekkür ederiz hocam. Çok Güzel yazı oldu. Nedense bu zamandaki çoğu babasının dininden olan müslümanlara Suriyeli ve diğer müslümanların bizim de din kardeşimiz olduğunu anlatamadık, anlamadılar. Efendimiz (S.A.V ) bu günlerde yaşasaydı bu gibii müslümanlara ne tavsiye ederdi çok merak ediyorum. Sağlıkla kalın hocam elinize sağlık olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)