Hasta olunca.
Ferit Yaldızbaş

Hasta olunca.

Bu içerik 203 kez okundu.

HASTA OLUNCA
İnsan organlarının tamamı yaşam tat ve lezzetini kaybediyor. Sevinç ve lezzette vücut bir bütünüdür.  Bir organın rahatsızlığından dolayı diğerleri ilgisiz kalamıyor ve bağımsız hareket edemiyor. Hasta olan organın derdini çekiyor. 
Lokal ızdırabın rahatsızlığını vücudun tamamının üstlenmesi aslında ilk bakışta pek mantıklı değil. Boğaz ağrıyorsa, başın derdi ne, ayak neden mutlu olmasın.  
Bence lezzet ve ızdırabın asıl kaynağı ruhtur. Ruh bedenden çıkınca, ruh hayatına devam eder, cesedin ne elemi kalır ne de neşesi. Ceset bitmiştir ve ruh ebedidir ve lezzet, elem keder yakasını bırakmayacaktır. 
Evet hasta olunca artık neşe kalmaz insanda. Nimetlere neşesi kalmadığı gibi, külfetlere karşı da tahammülü kalmaz 
Bedeni arızanın ilaçları vardır; isabetli ve düzenli kullanımında zaman içerisinde sağlığa kavuşuyor. Ruhi arızanın da ilacı iman ve salih ameldir.  Ruh arıza verip isyan ederse, bedeni terketmeden sağlığına kavuşup itaat yolunu tutmazsa artık onun ızdırabı da ebedidir. 
Bedeni hastalığa razı olunmalı, bir gün bir şekilde sağlığına kavuşur. Ruhu hasta ederseniz, onun  çaresi yok ve azabı da ebedidir.
Şifalar dilerim.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)