RÜYA ve VÜRÜSLÜ RÜYA
Ferit Yaldızbaş

RÜYA ve VÜRÜSLÜ RÜYA

Bu içerik 174 kez okundu.

Rüyanın en güzeli ve en değerlisi Hz Muhammed aleyhisselamı görmektir.


Rüyasında Efendimizi gören bahtiyardır. Böyle bir nimetin kıymeti de bilinmelidir.  İstismarı ise çok çirkindir. Efendimizi kendi nefsi arzularına alet etmek de haramdır. 
Bir müslümanın gördüğü böyle bir rüya şahsın kendisine bir ikram veya bir ikazdır. Kendisini bağlar.


Efendimizin tebliği hayatta iken tamamlanmış olup, hiçbir asırda hiçbir eksiklik hissettirmeyecek derecede mükemmeldir. Her türlü tavsiye, emir ve yasakları biz ümmetine ulaşmıştır. Temiz güzel bir hayat yaşayabilmek için her türlü tavsiyesi hayat vericidir. Dolayısıyla yeni bir emir ve tavsiye almak için rüya görmeğe de gerek yoktur. Görülmüş ise de şahsın kendisine aittir, ümmetin tamamını ilgilendirmez. Ümmet arasında değer bulmak ve saygın kişi olarak bu tür rüyalar uydurmak ise cehenneme ateşini hazırlamak demektir.  


Bilerek, isteyerek, planlı şekilde VİRÜSLÜ RÜYALAR uydurmak, bunu yaymak İslam'a ve müslümanlara ihanettir. Bu yüce dini hafife almaktır. Buna inanmak ise, dinimizi bilmemek ve kötü niyetli insanların saldırısına hedef olmak ve oyununa gelmektir.


Son zamanlarda provake kokan rüyalar, sosyal medyada sık sık görülmeye başlandı. Bu rüyayı yayan arkadaşlar doğru bir iş yapmadıklarının farkına varmalıdırlar.  
Virüse karşı tedbir almak için rüya görmek veya rüya görülmüş ise de o rüyaya uymaya hiç ihtiyaç yok. Çünkü Efendimizden bize intikal eden ve bizim sağlığımızı korumamızı sağlayacak son derece değerli sözleri ve uygulamaları mevcuttur. 


Sizin bin rüyanız, Efendimizin hayatta iken söylediği bir sözü etmez.


Rüyanızı kendinize saklayın. Sünnete uyun.

Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Administrator     2020-03-30 Çok güncel bir konuya parmak bastınız hocam. Teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7  Media Center Edition
Microsoft Remote Keyboard for Windows XP & Windows 7 Media Center Edition
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)
James Donkey 118 Avago 3000 DPI 6 Tuş Aydınlatmalı Gaming Mouse (Sıfır)