POLİSTEN İKİZDERE'Lİ ÖĞRENCİLERE EĞİTİM
Haberi Puanlayın
Yazarı Puanlayın
Konuyu Puanlayın
Sitemizi Puanlayın
3.4Genel Puan
Okuyucu Puanı: (0 Votes)

Rize Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli projeleri öğrencilere yönelik devam ediyor.

İkizdere ilçesinde Atatürk İlköğretim ve Ortaokulu öğrencilerine yönelik bir seminer düzenlendi. Rize Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Projesinde öğrenciler bilgilendirildi. TDP projesinde öğrencilerden ‘tanımadığınız kimselerle internette de olsa arkadaşlık yapılmaması, çevrenizde, okul önlerinde mahallede şüpheli ve tedirginlik yapan tanımadığınız kimseleri Polis 155 numaraya telefonla bildirmeleri istendi.

 

TDP teşkilatının 24 saat halkın mal ve can güvenliği için görev başında olan Polise destek halindedir. Polis halkla işbirliği olursa olayların çözümünde kısa sürede sonuca ulaşır. Bu temel politika ekseninde, etkin bir güvenlik hizmeti yürütülmesinde kabul gören anlayış; suçla mücadeleye ve güvenlik politikalarının uygulanmasına toplumun katılım ve desteğinin sağlanmasına dayanmakta; öncelikle toplumsal beklentilerin ve taleplerin karşılanması bu anlayışın odak noktasını oluşturmaktadır.

 

TDP’nin alanda uygulanması bakımından, güvenlik hizmetlerinin ve polis-toplum ilişkilerinin gelişmesinde siz öğrencilerimize çok iş düşmektedir. Toplumun öncelikli güvenlik beklentileri ve önerilerinin tespitine yönelik güvenlik memnuniyet ölçümleri yapılarak, müşteri odaklı hizmet anlayışı geliştirmek, Eğitim çağındaki siz çocuklarımızın ve gençlerin suçlara ve kötü alışkanlıklara karşı korunmasına yönelik etkin çalışmalar yürütmek sizlerle başarıya ulaşır.

Seminer sonunda öğrenciler Rize Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği sosyal amaçlı gezilerde İkizdere’deki öğrencilerinde davet edilmelerini istediler.

 

 

Haber:İsmet KÖSOĞLU-http://ikizdere.net/polisten-ogrencilere-egitim/

Yazar Hakkında

İkizdere Web Sitesi Kurucusu ve Yöneticisi. Sitemizde Reklam Vermek İsteyenler Bu Yönetici İle veya İletişim Bölümünden bizimle İletişime Geçebilir.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.