23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İkizdere İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

24.04.2019

117 Kişi Okumuş

0 Yorum

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İkizdere İlçemizde Coşkuyla Kutlandı

Kutlama törenleri makam ziyaretleri ile başladı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü´nün çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ tarafından Atatürk anıtına sunuldu. Ardından ilçe kültür merkezinde program yapıldı. Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ çocuklara ve öğretmenlere seslenerek :

“Sevgili Çocuklar;

Bugün sizlerin günüdür.

Ülkemizi ve milletimizi gelecekte siz sevgili çocuklarımız temsil edeceksiniz. Devletinizi, milletinizi, bayrağınızı ailenizi ve öğretmenlerinizi severek, karakterli, ahlaklı ve çalışkan her zaman üretken olarak azimle ilerlemelisiniz. Çünkü yarının Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Sizlere bu yolda öğretmenleriniz rehber olacaktır. Sizlerle ilgili temel hedefimiz 2023 Eğitim Vizyonunda belirtildiği gibi “çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı çocuklar yetiştirmektir.” Sizler için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan anne-baba ve öğretmenlerinize karşı saygıda kusur etmeyiniz. Öğretmenlerinizden azami derecede faydalanmaya çalışınız. 

Kıymetli Öğretmenlerimiz;

Edip Cansever’in bir şiirinde de ifade ettiği gibi:

İnsan yaşadığı yere benzer,

 O yerin suyuna, o yerin toprağına benzer

  Suyunda yüzen balığa Toprağını iten çiçeğe…

Bir topluma yapılabilecek en büyük kötülük, kendi kültüründen mahrum etmektir. Daha büyük bir kötülük ise, kendi kültürüne mahkûm etmektir. Kültürün uygarlığa dönüşümü evrensel olana bağlantısıyla gerçekleşir.

Öğretmen aynen anne şefkati gibi hayatlarına dokunduğu çocukların eğitiminde ustalığını ortaya koyar ve insanlaşmanın vasıtası rolünü üstlenir. Bir öğretmenin bilgiden ve beceriden önce çocuğa şefkatini vermesi öğrenme etkileşiminin en önemli kısmıdır. Böyle olduğunda her çocuğun kendi içinde saklı olan müfredat açığa çıkacaktır. Ancak o zaman merak tetiklenir, cesaret yeşerir ve tutku vücut bulur. Çocuklar arasındaki farklılıkları doğal bir zenginlik olarak gören öğretmen, duygusal güveni, fiziksel hijyeni ve bilişsel merakı birleştirerek, bir fidana su verircesine sözü geçen kişidir…”dedi. Programda öğrencilerin etkinlikleri beğeniyle izlendi. Programa Kaymakam Sercan YILMAZ, Belediye Başkanı Hakan KARAGÖZ, Daire amirleri, vatandaşlar, öğrenciler ve basın mensupları katıldı. 

Kaynak:
http://ikizdere.meb.gov.tr/

Kutlama törenleri makam ziyaretleri ile başladı. Daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü´nün çelengi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ tarafından Atatürk anıtına sunuldu. Ardından ilçe kültür merkezinde program yapıldı. Programda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Adem GÜNDÜZ çocuklara ve öğretmenlere seslenerek : "Sevgili Çocuklar; Bugün sizlerin günüdür. Ülkemizi ve milletimizi gelecekte siz sevgili çocuklarımız temsil edeceksiniz. Devletinizi, milletinizi, bayrağınızı ailenizi ve öğretmenlerinizi severek, karakterli, ahlaklı ve çalışkan her zaman üretken olarak azimle ilerlemelisiniz. Çünkü yarının Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Sizlere bu yolda öğretmenleriniz rehber olacaktır. Sizlerle ilgili temel hedefimiz 2023 Eğitim Vizyonunda belirtildiği gibi “çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberi Değerlendirin

Habere Okuyucu İlgisi - 93%

93%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.59 ( 4 Toplam Oy)

Harita Bilgisi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler

sex shop