ARALIK-OCAK DÖGEP ETKİNLİĞİ « ikizdere Sitesi

26 Mayıs 2022 - 22:52

ARALIK-OCAK DÖGEP ETKİNLİĞİ

ARALIK-OCAK DÖGEP ETKİNLİĞİ
Son Güncelleme :

25 Ocak 2022 - 20:22

2 Okunma

DÖGEP  ARALIK-OCAK AYLARI ETKİNLİK RAPORU

     EYLEM KONUSU: “Yıllarca öğrenci yetiştirmiş/yetiştirmekte  olup hayatını eğitime adamış vefakar eğitimcilerimizle buluşma”

  EYLEM YÖNTEM/TEKNİĞİ: Konferans/Panel Söyleşi Seminer   Dinliyoruz&Uygulama/Düşünce Sunum/İyi Örnek Paylaşıyoruz

       PAYDAŞLAR : İkizdere İlçemiz DKAB öğretmenleri

       KATILIMCILAR: 3

ETKİNLİK ÖZETİ: 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı Aralık-Ocak ayları DÖGEP etkinliğinde “Yıllarca öğrenci yetiştirmiş/yetiştirmekte  olup hayatını eğitime adamış vefakar eğitimcilerimizle buluşma” kazanımı kapsamında yıllarına eğitim öğretime vermiş Erzurum Rabia Hatun İmam Hatip Lisesi’nde görev yapmakta olan Ahmet Ağırman Hocam ve  Erzurum Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda görev yapmakta olan Veysel Aktürk Hocam’la bir araya geldik.  Ahmet Hocam ” Ey iman edenler niye yapmayacağınız şeyleri söylüyorsunuz” (Saff  2) ayetini söyleyip öğretmen olan kişinin anlattığı meselelerle uyuşmayan davranışının olmaması gerektiğinin altını çizerek söze başladı. Öğretmene en iyi şekilde değerlendirecek müfettişin öğrenci olduğunu vurgulayarak öğretmenin  sözleriyle uyuşmayan davranışını öğrencinin  anında  yakalayacağını belirtti.  Veysel Hocam ise şunları ekledi: “Öğretmen sınıfta mahir dışarda iz bırakabilmelidir. Her peygamber aynı zamanda öğretmendir diyerek Peygamber Efendimizin mahir ve iz bırakan bir öğretmen olduğunu bilhassa vurguladı.” Daha sonra her iki hocam da  kişinin kendisini fark edemeyeceğini vurgulayarak öğrencilerin ders ve dersin öğretmeni hakkında eleştirilerini almak hususunda önemli tavsiyelerde bulundular. Dönem sonu ve yıl sonunda kimin yazdığı anlaşılmayacak şekilde aynı ebatta her öğrenciye kağıtlar dağıtılıp öğrencilerin isimlerini yazmadan dersi ve dersin öğretmenine  hakaret olmaksızın eleştirilerini kağıda yazmalarını  sağlamamız hususunda bizlere tavsiyelerde bulundular. Bir nevi  öz eleştiri mahiyetinde olan bu durumun öğretmen olarak kendilerinin bir çok faidesini gördüklerini vurguladılar.

   Bizler İkizdere Dikap Zümre Öğretmenleri olarak  toplantımızda tüm bu tavsiyeler üzerinde müzakeremizi yaptık ve bu tavsiye edilen tatbikatı öğrencilerimizin üzerinde tatbik edip çıkan eksik yönlerimizi  murakabe ederek eksiklikleri tamamlama kararı aldık.

21-01-2022

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.