İkizdere’de Nisan-Mayıs Ayları DÖGEP Etkinliği

İkizdere’de Nisan-Mayıs Ayları DÖGEP Etkinliği

EYLEM KONUSU: “DKAB ve temel dini bilgiler derslerinde yer alan ahlak ve âdab-ı muaşeret ile ilgili konuların öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları, materyallerin hazırlanması ve kullanımı”


EYLEM YÖNTEM/TEKNİĞİ: Konferans/Panel Söyleşi Seminer Dinliyoruz&Uygulama/Düşünce Sunum/İyi Örnek Paylaşıyoruz
PAYDAŞLAR : İlçemiz DKAB öğretmenleri
KATILIMCILAR: 3


ETKİNLİK ÖZETİ:

İnsanın içinde bulunduğu topluma karşı belli sorumlulukları vardır. Bunlar insanlar arasındaki bağları kuvvetleştiren güzel söz ve davranışlara sahip olmaktır. Şanlı tarihimizde olduğu gibi fert bu mükellefiyetinin bilincinde hareket ettiği zaman birlik ve beraberliği sağlayacak ve buradan aldığı güçle adaleti tesis edip hiçbir canlının zarar görmediği dünyayı yani bir nevi cenneti dünyamıza taşıyacaktır. “Mümin insanlarla iyi iletişim kurabilen elinden ve dilinden insanların emin olduğu kimsedir.” buyuran Sevgili Peygamberimiz(s.a.v ), durumu bu sözü ve yaşantısıyla çok güzel özetlemiştir. Müslüman düşmanının dahi güven duyduğu kimsedir. Böyle bir toplumun oluşması içinde yüceliğini Allah Teala’nın rızasından alan ahlaka sahip olmamız gerekir.


Bizler İkizdere Dikap Zümresi olarak Nisan Mayıs ayındaki “DKAB ve temel dini bilgiler derslerinde yer alan ahlak ve âdab-ı muaşeret ile ilgili konuların öğretilmesinde temel ilkeler, öğretim metotları, materyallerin hazırlanması ve kullanımı” konulu kazanımını istişare için toplandık.Bu konu ile ilgili anlatım biçimlerinden, öğretim yöntem tekniklerinden hangisini ve nasıl kullanılacağını konuştuk. Tüm bu yöntemlerin müspet ve menfi yönleri hususunda konuşup menfi yönlerinin en aza indirebilmenin koşullarını tartışıp öğretim yöntem ve tekniğimizi belirleyerek toplantımızı sona erdirdik.

Kyn:http://www.ikizdere.gov.tr/


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir