Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji | İkizdere Sitesiİkizdere Sitesi

7 Ekim 2022 - 18:47

Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

Son Güncelleme :

12 Haziran 2022 - 15:02

32 Kere Görüntülendi
Firma YetkilisiHaktan Bey
Yetkili Telefon05326648683
Web Sitesihttps://www.yerdenisitma.org
Telefon02125319726
Faks0507 261 00 00
E-Postailetisim@yerdenisitma.org / info@yerdenisitma.org
AdresAvrupa Yakası Adresimiz: Şehremini Mah, Ayık Fırın Sk. No:2 Fatih/İSTANBUL / Anadolu Yakası Adresimiz: Dumlupınar Mh. Özen Sk A Blok No:48 D:18 Nuhoğlu Yenitepe Residence Kadıköy/İSTANBUL
Yerden Isıtma Alttan Isıtma Zemin Isıtma Sistemleri Hak Enerji

Yerden Isıtma

Isınma, insan vücudunun özellikle soğuk hava ile karşılaştığı andan itibaren en temel ihtiyaçlarından biri haline gelmektedir. Bu durumda da insanoğlu ihtiyaçlarını karşılamak için model sistemler veya geleneksel sistemler ile ısınma yöntemlerini kullanmaktadır. Bu noktada seçilen geleneksel yöntemlerde odun veya kömür sobaları gibi yöntemler bulunurken, modern sistemlerde ise kalorifer veya yerden ısıtma sistemleri gibi yöntemler bulunmaktadır.

Günümüzde modern sistemler olarak görülen yerden ısıtma sistemleri ile yaşam ve çalışma alanlarında ısınmanın elde edilebilmesi açısından HAKENERJİ firması olarak çok uzun yıllardır size nitelikli bir yapı ile hizmet veriyoruz. Firmamız yaklaşık 30 yıl önce HAKENERJİ iştiraki ile kurulmuş bir yapı olarak, elektrikli ve sulu yerden ısıtma sistemlerinde tüketici pazarında yerini almayı başarmıştır.

Firmamız kurulduğu günden itibaren binlerce müşterimiz için konutlarda ve çalışma alanlarında yerden ısıtma sistemleri açısından hizmetler vermiştir. Bu hizmetlerin verilmesi sırasında her zaman teknolojik gelişmeler ve yeni geliştirilen kaliteli ekipmanlar kullanılarak, daha uygun fiyatlı ve daha konforlu sistemler sunulmaktadır. Özellikle yeni teknolojiler bağlamında akıllı ev sistemleri ile entegre şekilde çalışabilen elektrikli yerden ısıtma ve sulu yerden ısıtma sistemleri konusunda da her zaman en iyi hizmetin verilmesi hedeflenmektedir.

HAKENERJİ Hizmet Çerçevesi

HAKENERJİ hizmet çerçevesi içerisinde temel olarak sulu yerden ısıtma ve elektrikli yerden ısıtma sistemleri ile birlikte ev ısıtma sistemleri gibi kategoriler bulunmaktadır. Bu hizmet kategorilerini uyguladığımız noktalar kapsamında da bağımsız konutlar, apartmanlar, villalar, müstakil yapılar, stadyumlar, alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler, ibadethaneler ve hamamlar gibi birçok yapı yer almaktadır. Bu yapılarda yerden ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesi için firmamızın geniş ve uzman kadrosu tesisat ve mekanik işlemler konusunda sizlere teknik hizmetler sunmaktadır.

Temel olarak yerden ısıtma sistemleri açısından uzman bir yapı ile hizmet verirken, aynı zamanda da altyapı konusunda birçok farklı konut ve çalışma alanında ısıtma altyapısı için sağlıyoruz. Yaklaşık 30 yıldır sunduğumuz güvence ile birlikte bugün önemli kurumlar ile bağlantılı şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde de yerden ısıtma ve altyapı hizmetleri sağlamaya devam ediyoruz. Bu çerçevede sağlanan bu koordinasyon sayesinde okul, yurt ve sanat merkezi gibi birçok yapıda firmamız tarafından mekanik işler üstlenilmiştir.

HAKENERJİ Her Zaman Yanınızda

Merkezi İstanbul’da bulunan firmamız, bugün İstanbul’un Fatih ilçesinde Avrupa Yakası açısından kolaylıkla ulaşılabilir bir konumda yer almaktadır. Ayrıca Anadolu Yakası’nda da Üsküdar ilçesinde yer alan şubemiz sayesinde popüler olarak yerden ısıtma sistemleri, alttan ısıtma, zemin ısıtma ve altyapı ısıtma sistemleri konusunda hizmetler talep edilebilir.

Firmamızın verdiği hizmetlerde güvenceli bir şekilde sunduğu markalar arasında da Rehau, Vatanpor, Danfoss ve Wavin Pilsa gibi güvenilir markalar bulunmaktadır. Bu markalar tarafından sunulan yerden ısıtma sistemleri tercih edilirken, yine markalar tarafından sunulan ek ürünler ve ekipmanlar da kullanıma sunulmaktadır.

Hizmet çerçevesi içerisinde sadece yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması değil aynı zamanda bu hizmetlerde hem ürün satış bayi hem de servis konusunda destek hizmetleri sağlıyoruz. Yani evlerinizde bulunan yerden ısıtma sistemlerinde gereken servis hizmetlerini de firmamızdan talep edebilirsiniz. İhtiyaç noktasında bahsedilen tüm markalar üzerinden uygulanmış sulu veya elektrikli yerden ısıtma sistemlerinde gereken tüm yedek parçaları ve ek ürünleri firmamız üzerinden talep edebilirsiniz.

HAKENERJİ sahip olduğu kurumsal yapısı ile birlikte bugün 7 gün 24 saat boyunca müşterilerimize en güvenilir sistemi sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaç çerçevesinde de elimizden gelen en yüksek çabayı göstererek, hem global anlamda hem de yerel anlamda süregelen gelişmeleri takip etmeyi ve sizlere sunmayı garanti ediyoruz.

Yerden Isıtma Sistemi

Modern bir tercih olarak yerden ısıtma zemin üzerinde döşenmiş ısıtma tesisatı ile ısının zeminden başlayarak yukarıya doğru ulaşması sistemini oluşturmaktadır. Bu ısıtma sistemi, firmamız tarafından bugün konutlarda ve çalışma alanlarında uygulanırken, ısı kaybını en düşük noktaya ulaştıran ve ideal bir dağıtım oluşturan bir yapı elde edilmesi sağlanmaktadır. Zemin ısıtma çok eski zamanlardan günümüze aktarılmış bir ısıtma sistemi olmasa da ülkemizde yine de uzun yıllardır firmamız sayesinde elde edilen bir sistem olmayı başarmıştır. Yerdenisitma.org özellikle rehau yerden ısıtma sistemlerini bugün Türkiye’nin birçok farklı kentinde İstanbul başta olmak üzere sunmaktadır. Birçok önemli markanın bayisi olması vasıtasıyla firmamız, rehau yerden ısıtma İstanbul konumunda da bulunarak özellikle sulu yerden ısıtma sistemleri açısından hizmetler vermektedir. Bugün kapsamlı bir şekilde binlerce farklı yerleşim alanında ve çalışma alanında bu sistemler ile birlikte aynı zamanda elektrikli sistemler veya kısmen daha az tercih edilse de karbonik folyolu sistemler gibi çeşitler de bulunmaktadır. Tercih edilen bu sistemlerden herhangi birisi Yerdenisitma.org üzerinden talep edildiğinde, zeminde öncelikle bir izolasyon döşemesi sonrasında üzerinde sistemin türüne göre ısıtma boruları veya ısıtma kabloları döşemesi gerçekleştirilir. Daha sonrasında diğer ekipmanlar ve ısıtma sistemine bağlantı ile birlikte alttan ısıtma uygulaması tamamlanarak, yapı içerisinde konforlu bir sonuç elde edilir. Sistem ortalama 40-50 santigrat derece ılık su bağlantısı veya elektrik kablosunun yaydığı enerji ile birlikte zemin ısıtma işlemini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir.

Sağlığınız İçin İdeal Yerden Isıtma Sistemleri

Firmamız tarafından bugün hem yaşam hem çalışma alanlarında uygulanan alttan ısıtma insan sağlığı için en ideal ve konforlu ısıtma sistemi olarak görülmektedir. Bu sistem bahsedildiği şekilde birçok farklı alanda uygulanırken, enerji bağlamında da güneş enerjisi, doğal gaz, katı veya sıvı yakıt kullanan enerji kaynakları ile bağlantılı şekilde kullanılabilir. Günümüzde ideal bir şekilde alttan ısıtma İstanbul sistemlerini kullanan birçok farklı yapıda özellikle daha önce yer alan kömürlü veya doğalgazlı kalorifer sistemlerinin yerine bu sistem tercih edilmektedir. Ayrıca elektrikli olarak kurulan yerden ısıtma sistemlerinde de elektrik enerjisinin kullanımı ile ısı enerjisi elde edilmektedir. İdeal yapısı ile birlikte zemin ısıtma İstanbul ısıyı alana doğru şekilde ulaştırdığı için hızlı ve sağlıklı ısıtmayı aynı zamanda da tasarrufu ve konforu sağlar. Özellikle firmamız güvencesinde sunulan rehau yerden ısıtma sistemleri, sulu kullanım yapısı ile birlikte kalorifer petekleri veya klima gibi hantal eşyaların bulunmadığı bir ortamda dekorasyon açısından da size büyük katkılar sağlar. Yaşam alanlarınızda veya çalışma alanlarınızda rehau yerden ısıtma İstanbul çalışmalarını talep ettiğinizde, tek bir telefon sayesinde firmanız ile görüşebilir ve tüm zeminler için uygun olan bu çalışmayı siz de tercih edebilirsiniz. İnsan sağlığı ile birebir uyumlu olan bu kontrollü ısınma sistemi; oda termostatları, otomasyon ve termostatik vanalar vasıtasıyla tam kontrollü şekilde güçlü bir ısınma oluşturur. Bu nedenle alttan ısıtma İstanbul çalışmaları parke, halı döşenmiş zeminler veya mermer zeminler gibi her zemin altında kullanılabilir.

Yerden Isıtma Otomasyonu

Son yıllarda yerden ısıtma sistemlerinde sağlanan en önemli avantajlarından birisi de otomasyon sistemi ile daha konforlu ve tasarruflu bir sistem kullanımının elde edilmesidir. Bu modüler ve modern sistemler içerisinde kontrollü ısınmayı oluşturmak açısından özel bir otomasyon sistemi geliştirilmiştir ve bu sistem farklı markalarda uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Alttan ısıtma uygulamalarında otomasyon sisteminin kullanılması için genellikle konut veya çalışma alanı içerisindeki her bölüme döşenmiş olan ısıtma sisteminin tek bir noktada bağlanması ve ardından ısıtma kaynağına bağlı hale gelmesi gerekir. Sonrasında örnek olarak konutlarda her oda içerisinde otomasyon sistemi için ayrı bir cihaz kullanılır ve bu odaların her birinde sıcaklıklar ayrı ayrı kontrol edilebilir. Otomasyon sistemlerinin bugünkü en büyük artılarından birisi, uzaktan kontrol sayesinde ısıtmanın daha sağlıklı bir hale getirilmesidir. Çünkü rehau yerden ısıtma gibi sistemlerde sunulan oda termostatları, kablosuz kullanım ve akıllı telefon üzerinden mobil kontrol gibi imkanlar sağlamaktadır. Bu otomasyon uygulamaları bilhassa sulu sistemlerde daha faydalı ve pratik bir kullanım oluşturmaktadır. Yerdenisitma.org olarak sunduğumuz Rehau, Danfoss veya Wavin Pilsa gibi yerden ısıtma sistemlerinde oda termostatlarını kullanmayı her zaman tercih ediyoruz. Farklı markalardan seçilmiş olan bu termostat ürünleri, daha uygun bütçeli bir şekilde yani tasarruflu olarak ısıtma avantajı sağlıyor. Servis hizmetlerini ve kurulum hizmetlerini gerçekleştiren personellerimiz, kurulum sırasında sizler için termostat kullanımı ayarlarını gerçekleştirecek, sonraki süreçlerde de kullanımı nasıl sağlayacağınızı anlatan bir sunum gerçekleştirecektir.

Garantili Yerden Isıtma

Firmamız tarafından sizler için sunulan hizmetlerde en önemli ayrıntılardan birisi zemin ısıtma İstanbul sistemlerinde garanti imkanının elde edilmesidir. Çünkü firmamız farklı markalarda gerçekleştirdiği uygulamalarda aynı zamanda sonraki süreçlerde de özel servis ve bayi işletmesi olarak hizmet vermektedir. Bu bağlamda da her zaman zemin ısıtma sistemi içerisinde bulunan tüm parçaların onarımlarının yapılması, yedek parça değişimlerinin gerçekleştirilmesi ve çalışan bir sistemin sürekli hale getirilmesi için firmamızdan hizmet alınabilir. Yılın 365 günü alttan ısıtma İstanbul sistemlerinde karşılaştığınız sorunların çözümüne elde edebilmek açısından tek bir telefon sayesinde firmamızdan servis hizmetleri talep edebilirsiniz. Bu konuda mutlak olarak uygulamayı firmamızın gerçekleştirmiş olması zorunluluğu bulunmadan, alttan ısıtma sistemlerinde yaşanan sorunlar için bahsedilen ideal ve konforlu markalar sayesinde bakım, onarım ve parça değişimi gibi hizmetler sağlanabilir.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemi günümüzde enerji verimliliği sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Yerden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekanlarda sıcaklığın istenilen dereceye getirilerek tutulması sağlanmaktadır. Enerji verimliliğinin yanı sıra, konforlu ve güvenli olması tercih edilmesinde oldukça önemli bir rol üstlenmektedir. Yerden Isıtma sisteminin kullanılacağı mekanlarda iç ve dış çevre özenle incelenerek bir plan çıkartılmaktadır. Dış etkenler mekân içerisindeki ısı durumunu etkilediğinden buna yönelik önlemler alınmaktadır. Zemin ısıtma sistemi kullanılan mekânın sıcaklığının sürekli olarak aynı seviyede tutulmasına olanak sağlayan yerden ısıtma sistemi maksimum 35-40 derece arasında çalışmaktadır. Kullanıcılarına her anlamda birçok avantajı sunan zemin ısıtma sistemi merkezi ve lokal olarak iki farklı bölümde incelenmektedir. Yerden ısıtma sistemleri kullanıldığı alanlarda estetik bir görüntüye ulaşılmasına olanak sağlamaktadır. Yere döşenen ısıtma sistemi mekân içerisinde kalabalık görüntüye neden olan peteklerin kullanımını ortadan kaldırmıştır.

Son dönemlerde rağbet gören yerden ısıtma sistemi özel borular sayesinde zemine döşenerek yapılmaktadır. Bu konuda deneyimli ve en önemlisi uzman olan kişiler tarafından yapılan zemin ısıtma sistemi kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Lokal ısıtma sistemi ve merkezi ısıtma sisteminin amaçları her ne kadar aynı olsa da kullanım bakımından birbirinden farklıdır. Lokal ısıtma sistemi merkezi ısıtma sisteminin aksine bireysel bir ısıtma sistemidir. Yerden ısıtma maliyeti kullanılan malzemelere göre değişkenlik göstermektedir.

Yerden Isıtma Sistemi Avantajları

Yakıttan %15 ile %20 arasında bir tasarruf sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Bu tasarruf miktarı mekânın metrekaresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Konforlu bir ısıtma sistemi olduğundan herhangi bir ayar ile uğraşılmasına gerek duyulmamaktadır. Yerden ısıtma sistemleri özellikle son dönmelerde yeni yapılan binalar için sıkça tercih edilmektedir. Eski sistem petek kullanımını ortadan kaldırdığından aynı zamanda petek temizliği ile uğraşılmasına gerek yoktur. Birçok kişinin oldukça iyi bildiği üzere petek kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır. Herkesin malumu olduğu üzere peteklerin konumları mobilya konumlarını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca peteğin konumlandırıldığı duvarın ekstra bir şey için kullanılması da mümkün değildir. Bu durum hem estetik görüntü oluşmasını engellerken hem de yer işgal etmektedir. Alttan ısıtma sisteminde bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşılması mümkün değildir. Zemin ısıtma İstanbul bölgesinde yoğun olarak yapılmaktadır. Evinizin daha konforlu ve en önemlisi daha sıcak olması için ısıtma sisteminin ayrıcalıklarından sizlerde faydalanabilirsiniz.

•Mekân içerisinde görüntü kirliliği yaratacak bir sistem değildir.

•Enerji tasarrufu sağlamaktadır.

•Bakım maliyeti düşüktür.

•Peteklerde olduğu gibi sürekli temizliğe ihtiyaç duyulmadığından hijyeniktir.

•Zemin kaplamasının ne olduğunun önemi yoktur, tüm zemin kaplamaları ile çalışabilmektedir.

•Herhangi bir hava sirkülasyonu durumu olmadığından tozlanma gibi bir durumla karşılaşılmamaktadır.

Sulu Borulu Yerden Isıtma Sistemi

Elektrikli yerden ısıtma sistemi ile sıklıkla karşılaştırılan sulu yerden ısıtma sistemi yeni binalar için idealdir. Kurulumu daha zor olmasına karşın düşük enerji tüketimi sebebiyle yoğun olarak tercih edilmektedir. Geniş alanlara uygun olan bu sistem yüksek ve düşük basınçlı boru basıncı seçeneklerine sahiptir. Kullanılacak alana bağlı olarak hangi borunun tercih edileceğine karar verilmektedir. Boru içerisinde dolaşan su zeminin ısınmasına olanak sağlamaktadır. Zemin ısıtma İstanbul ve çevresinde yoğun olarak tercih edilmektedir. Günümüzde bir gereklilik haline gelen yerden ısıtma sistemi hijyen açısından da büyük bir öneme sahiptir. Havada bulunan tozların kişileri rahatsız etmemesi adına nem içeriği mevcuttur. Nem içeriği sayesinde toz akarlarının havada bulunması engellenmektedir. Sağlık açısından ne kadar ciddi bir öneme sahip olduğu net olarak bilinmektedir. Isının kaynağı sıcak su olduğundan hava için gerekli olan nem sağlanmış olur. Böylece yerden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekanlarda havanın kuruması gibi bir problem ile karşılaşılması engellenmiştir. Sulu borulu alttan ısıtma İstanbul bölgesinde tercih edilen bir sistemdir.

Sulu Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları

Sulu yerden ısıtma sisteminde kullanılan malzemeler yüksek kalitededir. Kullanılan malzemelerin en iyi kalitede olması kullanım ömrünü direkt olarak etkileyen bir unsurdur. Yüksek kalitede rağmen en uygun yerden ısıtma sisteminden faydalanmak için bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Kalite ve uygun fiyatı bir arada sunduğumuz hizmetin ayrıcalıklarından sizde faydalanabilirsiniz. En iyi sulu yerden ısıtma sisteminin döşenmesi elektrikli sisteme oranla daha zordur. Buna karşın sıkça tercih edilen bir yerden ısıtma yöntemidir.

•Ekonomik bir şekilde ısınma sağlayabilmektedir.

•Kaba inşaat ve tadilatlarda uygulanabilmektedir.

•Uygulama süresi elektrikli sisteme oranla daha uzundur.

•Mekânın istenilen ısıda kalabilmesine olanak sağlamaktadır.

•Konutlarda, ofislerde, spor salonlarında, camilerde, hamamlarda ve kapalı yüzme havuzlarında sıkça tercih edilmektedir.

•Isının homojen bir şekilde dağıtılması sağlanmaktadır.

•Manuel veya otomatik termostat ile çalıştırılması mümkündür.

•Zemin altına döşendiğinden yer kaybını önlemektedir.

•Bakımı kesinlikle zor değildir.

•Uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır.

•Kullanımı oldukça kolaydır.

*Danfoss Yerden Isıtma M2 Fiyatı şu şekildedir;

•70 m2 —- 7.235 TL

•100 m2 — 8.649 TL

•150 m2 —-14.454 TL

•200 m2 — 17.545 TL

•300 m2 — 25.545 TL

*REHAU Yerden Isıtma M2 Fiyatlandırması Şu Şekildedir;

•70 m2 — 8.125 TL

•100 m2 — 9.414 TL

•150 m2 — 16.452 TL

•200 m2 — 18.951 TL

•300 m2 — 29.545 TL

alttanisitma

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.