İkizdere Şimşirli’de Anahtarı Olmayan Bu Köprüden Geçemiyor

18.02.2019

160 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdere Şimşirli’de Anahtarı Olmayan Bu Köprüden Geçemiyor

İkizdere’nin Şimşirli (Komes) köyü Çumra mezrası sakinleri, İkizdere Deresi üzerine yaptırdıkları çelik halatla asma yaya köprüsünden çobanların geçirdiği sürülerin tarım ürünlerine zarar verdiğini görünce, ilginç bir tedbir aldı. Köprü üzerine kilitli bir kapı yaptıran köylüler, anahtarı 6 ev sahibine dağıttı.

Köylüler, dağıtılan anahtarla kapıyı açarak köprüden geçip mezraya gidip, geliyor. İkizdere ilçesi Şimşirli köyü Çumra mezrasında evleri bulunan 6 aile, İkizdere deresi üzerine yaptırdıkları 21 metre uzunluğundaki çelik halatla asma yaya köprü ile ulaşımlarını sağlamaya başladı.

Yaz aylarında kaldıkları evlerin yakınında tarım ürünleri yetiştiren aileler, yaylalara gidiş ve dönüşlerde çobanların köprüden geçirdiği sürülerin ürünlere zarar verdiğini görünce, ilginç bir tedbir aldı. Köprü üzerine kilitli bir kapı yaptıran köylüler, anahtarı 6 ev sahibine dağıttı.

Köylüler, dağıtılan anahtarla kapıyı açarak köprüden geçip 600 metre mesafedeki mezraya gidip, geliyor. Mezradaki evlere ziyarete gelenler ise telefonla ev sahiplerine ulaşıyor, onlarda köprüye inerek kapıyı açıyor, misafirlerini içeri alıyor. Çok uzak bir patika yol dışında başka girişi olmayan mezradaki kapılı köprü görenlerin de ilgisini çekiyor.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/

İkizdere'nin Şimşirli (Komes) köyü Çumra mezrası sakinleri, İkizdere Deresi üzerine yaptırdıkları çelik halatla asma yaya köprüsünden çobanların geçirdiği sürülerin tarım ürünlerine zarar verdiğini görünce, ilginç bir tedbir aldı. Köprü üzerine kilitli bir kapı yaptıran köylüler, anahtarı 6 ev sahibine dağıttı. Köylüler, dağıtılan anahtarla kapıyı açarak köprüden geçip mezraya gidip, geliyor. İkizdere ilçesi Şimşirli köyü Çumra mezrasında evleri bulunan 6 aile, İkizdere deresi üzerine yaptırdıkları 21 metre uzunluğundaki çelik halatla asma yaya köprü ile ulaşımlarını sağlamaya başladı. Yaz aylarında kaldıkları evlerin yakınında tarım ürünleri yetiştiren aileler, yaylalara gidiş ve dönüşlerde çobanların köprüden geçirdiği sürülerin ürünlere zarar verdiğini görünce, ilginç bir tedbir…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberi Değerlendirin

Habere Okuyucu İlgisi - 92%

92%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.41 ( 6 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler