İkizdere Kaymakamlığı Başarı Ligi Başlıyor

02.12.2018

300 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdere Kaymakamlığı Başarı Ligi Başlıyor

Kaymakamlık Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde öğrenim gören öğrenciler için ‘Başarı Ligi’ projesi hazırlandı. Projeye göre öğrenciler dönem boyunca bir takım yarışmalara tabi tutulacak. Yarışmalar sonucunda en çok puanı toplayan öğrenciler  Çanakkale gezisine gitmeye hak kazanacak.

Proje kapsamında bilgi yarışması, şiir yarışması, şarkı yarışması gibi yarışmaların yanı sıra satranç, futbol, voleybol, koşu, masa tenisi gibi alanlarda turnuvalar düzenlenecek. Başarılı öğrenci ve takımlar objektif kriterler ışığında puanlandırılacak. Öğrenciler ayrıca sınav notları, davranışları, kitap okuma alışkanlıkları, okula devam durumları gibi farklı alanlarda da puan toplayacak. Cezayı gerektiren durumlarda ise puan kaybına uğrayacak. İl ve ilçe çapındaki yarışmalara katılan ve dereceye giren öğrenciler de ekstra puanlar kazanacak.

Projenin başlangıç aşaması olarak tüm öğrenciler hangi alanlarda ne zaman yarışların yapılacağı ve ne şekilde puan toplayacakları konusunda rehberlik ve sınıf öğretmenleri tarafından bilgilendirildi. Dönem boyunca her aşamada toplanan puanlar öğrencilerin toplam puanlarına eklenecek ve düzenli olarak güncellenerek ilan edilecek. Bu sayede öğrenciler sıralamada kaçıncı olduğunu bilecek ve ilk 37 ‘a girebilmek için çaba sarf edecek.

Kaynak:İkizdere Kaymakamlığı Web Sitesi

Kaymakamlık Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçemizde öğrenim gören öğrenciler için 'Başarı Ligi' projesi hazırlandı. Projeye göre öğrenciler dönem boyunca bir takım yarışmalara tabi tutulacak. Yarışmalar sonucunda en çok puanı toplayan öğrenciler  Çanakkale gezisine gitmeye hak kazanacak. Proje kapsamında bilgi yarışması, şiir yarışması, şarkı yarışması gibi yarışmaların yanı sıra satranç, futbol, voleybol, koşu, masa tenisi gibi alanlarda turnuvalar düzenlenecek. Başarılı öğrenci ve takımlar objektif kriterler ışığında puanlandırılacak. Öğrenciler ayrıca sınav notları, davranışları, kitap okuma alışkanlıkları, okula devam durumları gibi farklı alanlarda da puan toplayacak. Cezayı gerektiren durumlarda ise puan kaybına uğrayacak. İl ve ilçe çapındaki yarışmalara katılan ve dereceye giren öğrenciler…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberin Değerlendirmesi

Habere Okuyucu İlgisi - 93%

93%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.69 ( 4 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler