İkizdere Faso Şelalesi Şifa Dağıtıyor

12.09.2018

410 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdere Faso Şelalesi Şifa Dağıtıyor

Şelaleleriyle son yıllarda birçok yerli ve yabancı turist çeken İkizdere’de FASO şelalesi çok ilgi çekiyor. Ilıca köyünde bulunan FASO Şelalesi muhteşem güzelliği ile apayrı bir heyecanı barındırıyor.

Ilıca köyde Cimil Vadisinde bulunan Faso Şelalesi yaklaşık 20 metreden dökülüyor.

Her yıl tatilinin büyük kısmını bu şelaleye girerek geçiren Doğa sever Hasan Kuy “burada insan huzur buluyor. Şelalenin altında suya girmek stresi tamamen öldürüyor. Şelalenin döküldüğü yer tamamen kum. Kum dolu havuzu andıran yerde sürekli akan tertemiz akarsu terapi kaynağı. Yalnız doğaseverleri değil dağ ve suyu seven herkesi burada görmek isterim.

İkizdere Ridos’tan sonra arıcıların kulübesi var. patika  yolda 15 dakika yürüdükten sonra dereye varıyorsunuz, dere içinde 100 metre kadar yürürken  muhteşem FASO şelalesi önünüze çıkıyor. Bozulmamış güzel bir ortam.15-20 metre yüksekten suyun oyduğu bir kayadan akan şelaleyi görmenizi isterim”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber:İsmet KÖSOĞLU – Kaynak

Şelaleleriyle son yıllarda birçok yerli ve yabancı turist çeken İkizdere’de FASO şelalesi çok ilgi çekiyor. Ilıca köyünde bulunan FASO Şelalesi muhteşem güzelliği ile apayrı bir heyecanı barındırıyor. Ilıca köyde Cimil Vadisinde bulunan Faso Şelalesi yaklaşık 20 metreden dökülüyor. Her yıl tatilinin büyük kısmını bu şelaleye girerek geçiren Doğa sever Hasan Kuy “burada insan huzur buluyor. Şelalenin altında suya girmek stresi tamamen öldürüyor. Şelalenin döküldüğü yer tamamen kum. Kum dolu havuzu andıran yerde sürekli akan tertemiz akarsu terapi kaynağı. Yalnız doğaseverleri değil dağ ve suyu seven herkesi burada görmek isterim. İkizdere Ridos’tan sonra arıcıların kulübesi var. patika  yolda 15 dakika yürüdükten sonra…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberin Değerlendirmesi

Habere Okuyucu İlgisi - 89%

89%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.58 ( 2 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler

sex shop