İkizdere'nin Tarihi Aydınlanıyor

İkizdere’nin Tarihi Aydınlanıyor

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, her toplum kendini tarihi değerlerine sahip çıktıkça güçlü olacağını vurgulayarak,


“Bu saha araştırmasında ilçemizdeki kültür varlıkları tespit edilmeye ve önceki dönemlere ait yerleşme kalıntıları ile arkeolojik eserler belirlenmeye çalışılacaktır. İkizdere Belediyesi olarak kıymetli akademisyenlerimize elimizden gelen tüm yardımı yapmaya ve bölgemizin tarihsel geçmişinin daha iyi anlaşılması için çalışmaya devam etmekteyiz. Ayrıca yapılacak yüzey araştırması sonucunda tespit edilen kültür varlıklarını tanıtabilmek için bir kitap çalışması planlanmaktadır. Biz ilçemiz için, İlçemizin potansiyelini ortaya çıkarmak, ilçemize değer katmak için çalışmaya devam ediyoruz’’ şeklinde konuştu.

Geniş kapsamlı yüzey araştırmasında; 19 Mayıs Üniversitesi’nden Doç. Dr. Okay Pekşen, Atatürk Üniversitesi’nden Doç. Dr. Yasin Topaloğlu, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ercüment Yıldırım, Erzurum Teknik Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Murat Kılıç, Rize Müzesi görevlisi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcisi Arkeolog Mustafa Kantemir görevde bulunacak. 

Kyn:Rizedeyiz


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir