İkizdere Ovit Tüneli Sayesinde Artık Sürücüler Kar Yağdığında Çile Yaşamıyor (Galeri Haber)

28.10.2018

439 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdere Ovit Tüneli Sayesinde Artık Sürücüler Kar Yağdığında Çile Yaşamıyor (Galeri Haber)

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yörede kar yağışının etkili olmasının ardından tek tüpten ulaşıma açılan ardından resmi açılışı da geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen İkizdere Ovit Tüneli sayesinde Ovit Dağı’na yoğun kar yağmasına rağmen Rize-Erzurum karayolunda artık yıllardır süren kar çilesi yaşanmıyor.
Geçtiğimiz Haziran ayının 12’sinde açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen ikizdere Ocit Tüneli sayesinde, Rize-Erzurum karayoluna yoğun kar yağmasına rağmen trafik 1 saniye olsun aksamıyor. Tünel olmadan önce kullanılan eski yol ise kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.
Kar yağmasına rağmen tünel sayesinde Ovit Dağı’nı hızlıca ve rahat bir şekilde aştıklarını dile getiren Ali Pakoğlu “Tünel güzel olmuş. Şimdi yukarılara çıkmamız gerekecekti ve kar yağdı oradan şuan da çıkmamız mümkün değil. Bu tünel sayesinde rahatlıkla karşı tarafa geçebiliyoruz. Yapanlardan Allah Razı olsun” dedi.

Tünelin bölge için bir velinimet olduğunu dile getiren Niyaz Genç isimli sürücü ise “Bu tünelin burada açılması, bu yolların açılması burası için büyük bir veli nimet. Değerini bilmeyen nankörler de var. Tünel olmasaydı yol kardan dolayı kapalıydı ve Erzurum’a gidemeyecektik. Mecbur buraya kadar gelip geriye dönecektik” ifadelerini kullandı.
Ailecek Erzurum’a gezmeye gittiklerini, tünel sayesinde hiç aksamadan yola devam ettiklerini ifade eden İsmail Güner “Eski yolumuza göre bu tünelin açılması gerçekten muhteşem olmuş. Şuanda bu yağışta, bu havada Rize’den Erzurum’a geçebiliyorsak bu tünel sayesinde. Herkese hayırlı seyahatler diliyoruz. Biz de bu tünele güvenerek bu tarafa doğru bir yolculuk düşündük” dedi.

Kar yağdığını bilmelerine rağmen tünelin sayesinde gönülleri rahat olarak yola çıktıklarını dile getiren İbrahim Balcı isimli vatandaş “Eskiden kar düştükten sonra İkizdere-İspir yolu kapanıyordu. Erzurum ile bağlantıyı farklı yollardan gerçekleştiriyorduk. Biz bugün kar yağdığını bile bile gönül rahatlığı ile buraya gelebildik. Erzurum’a geçeceğiz, tünelin olması bu yolu tercih etmemizi sağladı. Böyle bir hizmetin yapılması özellikle Rize ve Erzurum için çok önemli” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yörede kar yağışının etkili olmasının ardından tek tüpten ulaşıma açılan ardından resmi açılışı da geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen İkizdere Ovit Tüneli sayesinde Ovit Dağı’na yoğun kar yağmasına rağmen Rize-Erzurum karayolunda artık yıllardır süren kar çilesi yaşanmıyor. Geçtiğimiz Haziran ayının 12’sinde açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen ikizdere Ocit Tüneli sayesinde, Rize-Erzurum karayoluna yoğun kar yağmasına rağmen trafik 1 saniye olsun aksamıyor. Tünel olmadan önce kullanılan eski yol ise kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor. Kar yağmasına rağmen tünel sayesinde Ovit Dağı’nı hızlıca ve rahat bir şekilde aştıklarını dile getiren Ali Pakoğlu "Tünel güzel olmuş. Şimdi…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberi Değerlendirin

Habere Okuyucu İlgisi - 95%

95%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.6 ( 5 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler

sex shop