İkizdere Ovit’in İki Yüzü

08.05.2019

167 Kişi Okumuş

0 Yorum

İkizdere Ovit’in İki Yüzü

İkizdere ile Erzurum’un İspir ilçeleri arasında yapılan Ovit Dağı tüneli sayesinde ulaşım 12 ay aksamadan yapılırken, tünelin 700 metre üzerindeki geçitte ise metrelerce kar ile mücadele ediliyor.

İkizdere ilçesindeki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı geçidi 5 ay önce yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kış aylarında çığ riski nedeniyle kapalı tutulan Ovit Dağı geçidinde baharla birlikte başlatılan yol açma çalışmaları da tamamlandı. Karayolları ekipleri kar kalınlığının 3 ila 15 metreye ulaştığı Ovit Dağı’nda iş makineleriyle günlerce süren mücadele sonunda yolu ulaşıma açtı. Ekipler, zaman zaman yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Tek aracın geçebileceği yol güzergahındaki yerleşim alanları ise kara gömülü halde. Kasım ile nisan ayları arasında yoğun kar yağışı nedeniyle evlerini terk eden vatandaşların yaklaşık 1 ay sonra dönmesi bekleniyor.

İkizdere Ovit’in İki Yüzü


Bu arada 14,3 kilometrelik Ovit Dağı tünelinde ise ulaşım yaz- kış demeden kesintisiz olarak 12 ay boyunca yapılabiliyor. Sürücüler de tünel ile Erzurum’dan Rize’ye rahat bir şekilde gidip geldiklerini söyledi.

Kaynak: DHA – https://www.haberler.com/

İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasında yapılan Ovit Dağı tüneli sayesinde ulaşım 12 ay aksamadan yapılırken, tünelin 700 metre üzerindeki geçitte ise metrelerce kar ile mücadele ediliyor. İkizdere ilçesindeki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı geçidi 5 ay önce yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Kış aylarında çığ riski nedeniyle kapalı tutulan Ovit Dağı geçidinde baharla birlikte başlatılan yol açma çalışmaları da tamamlandı. Karayolları ekipleri kar kalınlığının 3 ila 15 metreye ulaştığı Ovit Dağı'nda iş makineleriyle günlerce süren mücadele sonunda yolu ulaşıma açtı. Ekipler, zaman zaman yol genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Tek aracın geçebileceği yol güzergahındaki yerleşim alanları ise kara gömülü…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberi Değerlendirin

Habere Okuyucu İlgisi - 91%

91%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.54 ( 6 Toplam Oy)

Harita Bilgisi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler

sex shop