ÇAYKUR’dan İkizdere’de Fabrika Yapımı Açıklaması

10.03.2019

216 Kişi Okumuş

0 Yorum

ÇAYKUR’dan İkizdere’de Fabrika Yapımı Açıklaması

ÇAYKUR, İkizdere ilçesinde fabrika yapım projesinden vazgeçmediğini ve kamulaştırmaların tamamlanması halinde fabrika yapımlarına başlanacağını bildirdi.

ÇAYKUR Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada İkizdere ilçesinde yapımı planlanan fabrikanın kamulaştırma sorunu nedeniyle geciktiği ifade edilerek, kamulaştırmaların tamamlanması halinde İkizdere’de fabrika yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Hatırlanacağı üzere Çamlıhemşin, İkizdere ve Fındıklı İlçelerimizde Organik çay tarımı ile birlikte organik çay sanayisinin de geliştirilmesi ve yeni organik çay fabrikaları kurulması amacıyla Teşekkülümüz Yönetim Kurulunda “Kamu Yararı Kararı” alınarak kamulaştırmanın ilk adımları atılmıştı. Yine aynı dönemlerde Pazar Taşlıdere Çay Fabrikasının yapım çalışmalarına da başlanılmıştı. Nihayetinde 400 ton/gün kapasiteli Fındıklı Çay Fabrikası ile 500 ton/gün kapasiteli Pazar Taşlıdere Çay Fabrikalarımız tamamlanarak hizmete açılmıştır.

Ancak İkizdere Çay Fabrikasının yapımı için öngörülen arazinin bir kısmının Karayolları projesinde olduğu, bir kısmının özel mülkiyet ve kalan kısmının da Hazineye ait olduğu anlaşıldı. İlgili ve yetkili taraflarca sorunların aşılacağı inancıyla çalışmalar yapılsa da bugüne kadar gelindi. Keza Çamlıhemşin fabrikası için de yine özel mülkiyet sahipleriyle kamulaştırma sorunları bir türlü sonuçlandıramadığı için gecikmeler yaşandı.

Özetle, Çaykur olarak İkizdere ve Çamlıhemşin ilçelerimizde fabrika yapım projelerimizden vazgeçmedik, bizim yatırım kararlılığımız devam ediyor, ilgili taraflarla kamulaştırmaların tamamlanması halinde fabrika yapımlarına başlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ÇAYKUR’dan İkizdere’de Fabrika Yapımı Açıklaması

Kaynak:http://www.olay53.com/

ÇAYKUR, İkizdere ilçesinde fabrika yapım projesinden vazgeçmediğini ve kamulaştırmaların tamamlanması halinde fabrika yapımlarına başlanacağını bildirdi. ÇAYKUR Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada İkizdere ilçesinde yapımı planlanan fabrikanın kamulaştırma sorunu nedeniyle geciktiği ifade edilerek, kamulaştırmaların tamamlanması halinde İkizdere'de fabrika yapılacağı kaydedildi. Açıklamada şöyle denildi: "Hatırlanacağı üzere Çamlıhemşin, İkizdere ve Fındıklı İlçelerimizde Organik çay tarımı ile birlikte organik çay sanayisinin de geliştirilmesi ve yeni organik çay fabrikaları kurulması amacıyla Teşekkülümüz Yönetim Kurulunda “Kamu Yararı Kararı” alınarak kamulaştırmanın ilk adımları atılmıştı. Yine aynı dönemlerde Pazar Taşlıdere Çay Fabrikasının yapım çalışmalarına da başlanılmıştı. Nihayetinde 400 ton/gün kapasiteli Fındıklı Çay Fabrikası ile 500 ton/gün kapasiteli Pazar Taşlıdere…
Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Haberi Değerlendirin

Habere Okuyucu İlgisi - 93%

93%

Toplam Puan

Lütfen Haberi Yıldızlara Tıklayarak Değerlendirin...

Kullanıcı Oyu: 4.41 ( 6 Toplam Oy)

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İkizdere Haberleri İkizdere Bilgileri İkizdere Firma Rehberi İkizdere Otomobil İlanları İkizdere Emlak İlanları İkizdere Fırsat Alışveriş İkizdere Resim Galerisi İkizdere Video Galerisi İkizdere Etkinlikler İkizdere Biyografiler İkizdere Dini Bilgiler

sex shop