SORUN VE ÇÖZÜM - Andon Ilıca Suyu | İkizdere Sitesiİkizdere Sitesi

7 Ekim 2022 - 18:09

Hakkında 1982 Rize Merkez Küçükçayır Köyünde doğdum. Ailece, uzun yıllardan beri İstanbul da ikamet etmekteyiz. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüne devam etmekteyim. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinden ve İstanbul Üniversitesi-Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Liderlik ve Küresel Girişimcilik Yüksek Lisans Programı Strateji alanında çalışmalarıma devam etmekteyim. Kurulduğu günden itibaren görev aldığım Ak Parti'de, Fatih Mahalle Gençlik Kolları Başkanlığı ve Mahalle Ana Kademe Yönetimi, Esenler İlçe Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı ve Seçim İşleri Başkanlığı, Spor Komisyon Başkan Yardımcılığı, SKM Üyeliği ve İlçe Delegeliği, İstanbul Gençlik Kolları Ar-Ge Komisyon Üyeliği ve 2. Bölge Başkanlığı görevinde bulundum. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu Siyaset Akademisinden mezunuyum. 25. ve 26. Dönem İstanbul İkinci Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldum. Özel sektörde birçok kuruluşta Halkla ilişkiler olmak üzere, yöneticilik görevlerinde bulundum. Basın alanında Önce Vatan Gazetesi, Elektronik Bilgi Merkezi Haber Ajansı, Türkiye Haber Ajansı, Türk Haber Servisi, Ülke Ajans, Sivil Haber, Gönüllü Muhabir, Stratejik Analiz, Bilge Adam gibi kuruluşlarda, gazete ve dergilerde görev yaptım. Kamu ve yerel yönetimlerde, Esenler Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde birçok farklı görevde bulundum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı adına, İstanbul Valiliği onayı ile Fatih, Bayrampaşa, Beşiktaş Sarıyer ve Şişli Kaymakamlıklarında güvenlik komisyonunda görev yaptım. Birlik Vakfı, MEMURSEN, BEMBİRSEN, Esenler Rizeliler Derneği, Esenler Dernekler Federasyonu, İkra İlim, Kültür ve Rahmet Derneği, Vatan İlmi Araştırmalar Derneği, İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Derneği, Kızılay, Yeşilay, Genç RİDEF, Genç TÜMSİAD, Genç Birlik gibi kuruluşlarda Yönetim Kurulu ve denetim kurullarında görev aldım. Birlik Stratejik Araştırmalar Merkezi, Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi ve Strateji Enstitüsünde Başkanlık görevinde bulundum. Strateji Derneğinde Genel Başkanlık görevine devam etmekteyim.

Şener Mengene

SORUN VE ÇÖZÜM – Andon Ilıca Suyu

Hadi Andona Ilıca Suyu İçmeye

SORUN VE ÇÖZÜM – Andon Ilıca Suyu
Son Güncelleme :

19 Ağustos 2022 - 21:33

141 Kere Görüntülendi

Rize Merkeze Bağlı Küçükçayır Köyünde Bulunan Rizelinin ve Rize Dışında Yaşayan Rizelilerinde Rize’ye Her Geldiğinde ( Hadi Andona Ilıca Suyu İçmeye ) Dediği Şimdiye Kadarda Bizlerinde Andon Ilıca Suyu Olarak Bildiği Özellikle Böbreğinde Taş Olanların Bilhassa Andon Ilıca Suyundan İstedikleri ve Bu Suyun Böbrek Taşlarının Düşmesine Yardımcı Olduğu

Bilinilmesi Hepimizce Aşikardır. Bu Günlerde İse

İl Sağlık Müdürlüğümüzün Numune Aldığı ve Analizini Yaptırdığı Ilıca Suyumuzun arseniğinin 27 Kat Fazla Çıkmasından Dolayı Ilıca Suyunun Bulunduğu Mevkiide Sağlık Müdürlüğü Sağlık Açısından İçilmesi Sakıncalıdır Diye Uyarı Tabelası Asmış..

Sağlık Müdürlüğümüz Bu Suyun Analizini Daha Önce Yapmışmı veya İlk kezmi Analiz Yapılıyor Ara Ara Analizler Yapılacakmış Eğer Analiz Yapmak Birilerinin Aklına Şimdi Geldiyse Vay Halimize Çünkü Bu Ilıca Suyundan Herkes Tüketmiştir Diye Düşünüyorum…

Sonuç İse Büyük Bir Boşluk.

Detaylı bir araştırma yapılsın.

Hayır sadece bir soru?

Andon dan Rizeye gelen içme suyuna da düzenli analiz yapılıyormu? Yapıldıysa neden sonuçları açıklanmıyor?

Andon Ilıca suyuna yapılan analiz daha önce yapıldımı? Yapıldıysa neden sonuçları açıklanmadı? Yapıldıysa son on yılın sonuçları açıklansın..

Bizi bilgilendirin. Bu konu da size yardımcı oluruz.