BİZANS OYUNLARINA DİKKAT « ikizdere Sitesi

15 Ağustos 2022 - 13:58

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

BİZANS OYUNLARINA DİKKAT

Dünyada 5., Ülkemizde 2. Deniz üzerine yapılan hava limanında açılışın ardından başlayan ilgi artarak devam ediyor.

BİZANS OYUNLARINA DİKKAT
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2022 - 16:01

0 Kere Görüntülendi

İlk haftada 9.000 yolcunun Rize Artvin Hava limanını kullanması Yıllık 450.000 yolcuya denk gelir ki bu bizim ileri sürdüğümüz rakamların çok gerisindedir.

23 Mayıs’ta tüm uçakların dolmasına rağmen ek seferlerin açılmaması Turizm acenteleri dahil bir çok kişinin aklına oynanan Bizans oyunları geldi. Çünkü İzmir’den, Antalya’dan sefer konulmamasına rağmen, İstanbul hava limanlarından konulan seferlerin az oluşu şimdiden birilerinin yeni oyunlar peşinden olduğu izlenimini veriyor.

Trabzon’dan Havaş ile Rize’ye gelen sayılarının çokluğu açılan yeni hava limanımızın geleceğine vurulan bir darbedir. Trabzon İstanbul havalimanları arasında her gün ortalama gidiş dönüş 40 sefer varsa iddia ediyorum bu yolcuların yüzde 40 Rize Artvin yolcusudur. Ankara uçuşları tek gidiş dönüş olması sabah saatlerinde ve akşam geç saatlerde uçuş olmaması bir handikaptır yolcularımız için. Çok detaylı araştırmalarda ortaya çıkardığımız sonuç 1.500.000 yolcuyu işaret etmektedir. Bu durumda en az 10 sefer, toplam 20 geliş ve gidiş olmak üzere seferler acilen konulmalıdır. Yolcularımızın yeni yapılan hava limanımıza alışmaları için ilk günlerde, seferler doluluk oranlarını bakılmadan konulmalıdır.

Devletimizin 4 milyar lira yatırdığı bu hava limanını işlemez, çalışmaz duruma getirmek kimin karına olabilir ki!

Art niyet aramamızın sebebi konulan seferlerdeki doluluk oranlarıdır. Pegasus hava yolları seferleri mutlaka acilen konulmalıdır. Rize- Artvin ve Ordu Giresun hava limanları birilerinin kanına dokundu adeta!

Düşmanlıkları katmerlendi. Bunu anlıyoruz fakat devletimizin bu derece olumsuzluğa alet edilmesi çok garibime gidiyor. Geldiğimiz noktada bağnaz tutumların ülkemize çok büyük zararlar verdiğini hala görenlerin olmaması ilginçtir. Paralel devlet yapılarından bu ülke çok derin acılar çekti. Hala daha aynı mantıkla devletin çarkına çomak sokanlar varlığını sürdürebiliyorsa ne diyelim artık. Yeni açılan hava limanı çilemizi maalesef sonlandırmadı. Bizans oyunları ile baş başa bırakıldık.

Siyasilerimin bu konuyu derinlemesine analiz etmesini ve yaşanan bu olmuşuz tabloya el atmalarını istiyorum. Biliyorum karşınızda devasa bir yapı var ama birde ülkenin gerçekleri var. O da hem Rize Artvin Hava limanı ve hem de Ordu Giresun hava limanında seferlerin halkın ihtiyaçları doğrultusunda yeniden düzenlenmesi gerçeği ve isteği var. Yazıktır günahtır. Milletin yaralarına nolur daha fazla tuz basmayın.

Selam ve dua ile….

Metin TOPÇU

24.5.2022