GÖZÜ DOYMAZ GURUH « ikizdere Sitesi

15 Ağustos 2022 - 05:43

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

GÖZÜ DOYMAZ GURUH

Global köy haline gelen dünyada hala yerelden başka aklına hiçbir şey gelmeyen gözü doymaz güruh milyarlar masraf edilen Rize Artvin Hava limanının işlevsel hale getirmek için elinden ne geliyorsa yaptığını cümle alem görüyor ama yetkililer asla ve asla kulak kesilmiyor feryatlara. Rize Artvin hava limanına konulan seferler nerede ise yüzde yüz dolulukla gerçekleşiyor. Sadece İki vilayete Ankara ve İstanbul’a düzenlenen seferler bile haksız adaletsiz ve vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamaktan uzak.

GÖZÜ DOYMAZ GURUH
Son Güncelleme :

12 Haziran 2022 - 17:03

0 Kere Görüntülendi

Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe’nın açıklamalarını dikkatle okudum. Baro başkanı resmen isyan etmiş yapılan uygulamaya.
Sayın PEÇE “Rize Artvin Havalimanı yoğun talebe ve bu talebi karşılayamamasına rağmen açılışından günümüze kadar İstanbul’a sınırlı sayıda, Ankara’ya ise akşam tek sefer uçuşu gerçekleştiriyor. Rize Artvin Havalimanı’na gerek bu iki ilden gerekse başta İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana gibi büyük şehirler ile Azerbaycan ve Arap ülkelerinden seferler konulmayarak Rize Artvin Havalimanı’nın işlevsizleştirilmek istenmesi kamuoyunca tepki toplamaya devam ediyor” diyor.


Diyor da aldıran, dikkate alan var mı?


Daha ne desin başkan. Kendisine bu detaylı açıklaması için çok teşekkür ediyorum.


Sayın başkanın “. Bu kadar büyük bir projenin, bu kadar heyecan uyandıran bir projenin hemen başında bu tip olumsuzlukların sunulması havalimanının marka değerini ve imajını zedelemektedir. Mutlaka bu marka değerinin ve imajın düzeltilmesi gerekir” sözüne aynen katılıyorum.


İlave olarak Rize Artvin hava limanından İyidere’ye kadar konulan HAVAŞ seferleri Trabzon’dan Of’a kadar düzenlenmesi gerekir ki Rize Artvin Hava limanını yolcularını Trabzon’dan değil Rize hava limanını tercih etsinler. Ama bilinen guruh eski düzen, Rize’ye Hava limanı yokmuş gibi davranıyor inatla.


Hem Sayın başkan Ümit Peçenin ve onun şaşında Rize kamuoyunun sorduğu soruları yetkililerin bir an evvel cevaplaması gerekir. Neden İzmir’den Antalya’dan Bursa’dan, Adanandan, Kocaelin’den seferler açılmaz?


Trabzon’a inan uçakların hepsi yüzde yüz dolu mu?
İhtiyaca binaen, Rize ve Artvinlilerin işini kolaylaştıracak şekilde seferler düzenlense, bir denense
Olmaz mı? Kıyamet mi kopar?


Milletin gözü önünde cereyan eden bu akıl almaz engellemeleri devletimizi yönetenlerin görmemesi, bir çare üretmemesi çok ilginçtir.
Bu güruh o kadar pervasızdır ki enini boyunu, çapını tahmin etmek imkansızıdır.


Devlette paralel bir yapı oluşturan bu hain güruh Feto’dan daha beter bir menfaat çetesidir.
Bunların milletin çıkarları ile hiçbir ilgisi yoktur.
Eğer varsa bir an evvel Rize Artvin hava limanına üzerinde oynan oyun sonlansın da görelim bakalım.


Bakı selam ve dua ile.


Metin TOPÇU


12.6.2022- Veliköy