İBRAHİM TÜRÜT’LE ÖZEL BİR GÜN « ikizdere Sitesi

26 Mayıs 2022 - 02:13

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

İBRAHİM TÜRÜT’LE ÖZEL BİR GÜN

İBRAHİM TÜRÜT’LE ÖZEL BİR GÜN
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2021 - 22:21

2 Okunma

Uzun bir aradan sonra geldiğim Rize’de olan biteni yerinde görmek ve kısa zamanda bir kanaate ulaşmak için yeni bir yol deniyorum. Bir günü bir kuruma ayırmak suretiyle daha kapsamlı bilgi sahibi olma hedefimi gerçekleştirmeye çalışıyorum.

Cuma gününü İl Genel Meclisinin Başkanı Sayın İbrahim TÜRÜT’e ayırdım. Daha doğrusu kıymetli zamanlarından bir günü çaldım tabiri caizse.

İl Genel Meclisinin bende çok özel bir önemi var. 2011 yılının 28 Temmuz da başladığım Hava limanı maceramızın ilk resmi duyurusunu İl Genel Meclis üyelerine bir toplantılarına katılmak suretiyle yapmış, değerli meclis üyeleri aracılığı ile sesimi vilayetimin en ücra köşelerine ulaştırmayı başarmıştım. O günkü meclis başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN bana bu fırsatı vermişti. Kendilerine müteşekkirim. İşte bu duygu ve düşüncelerle İl Genel Meclis Başkanı Sayın İbrahim TÜRÜT’Ü ziyaret ettim ve yaptığı çalışmalar hakkında birinci elden doyurucu, eksiz bilgiler aldım. Türkiye’nin en küçük illerinden biri olan Rize 7125 kilometre yol ağı ile 5. İnci sırasında olması çok ilginç geldi bana.

İl Genel meclisini İlin tamamını temsil ettiği için çok önemserim. Bu önemli kuruluşumuzda Sayın TÜRÜT yenilikler yapmış. Yerleşik alışkanlıkları akılcı yöntemlerle olumlu yönde değiştirmiş, İlin geneline yayılan hizmetleri belli kriterlere bağlamış, yatırıma ayrılan miktarların eşit ve adaletli bir şekilde dağıtımını sağlamış. İmkanların kısıtlı olduğu bir dönemde kalıcı güzellikleri vilayetimize kazandıran İbrahim TÜRÜT’ün yepyeni uygulamalarını yakından gördüm. Köy yollarının Devlet Karayolu standartlarına yükseltildiği muhteşem güzellikleri gördüm. Parapet Duvar ve kanal uygulaması, Beton yol sularının belli bir mantıkla deplase edilmesi, yaşanan sel felaketlerinin önlenmesinde önemli katıklar sağlayacaktır. Köy yollarında bir ilk olarak oto korkuluklar yol standartlarının ve güvenliğinin ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir. Köylerimize sağlıklı içme suyu kazandırmada önemli başarılar Sayın TÜRÜT’le zirveye yapmıştır.

İmar Planı, Turizm Master planı, Yöresel Mimari Tip Proje çalışmaları farklı ve çok güzel işler.

Vilayetin işleyen dişlilerinden en önemlisi bana göre il Genel Meclisi, il Özel idaresidir. İl Genel Meclis Başkanı Sayın TÜRÜT ekibini senkronize bir şekilde başarı ile yönetiyor. Açıkçası kendisi ile iftihar ettim. Şahsi çıkar endişesinden uzak hizmet gayesi her zaman çok dikkatimi çeker ve çok değer veririm.

Bütün çalışma arkadaşlarına ve sayın TÜRÜT’e vilayetime yaptıkları bu çok değerli hizmetler için çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Metin TOPÇU

26.6.2021-Rize

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.