RİZE DÜNYA LİGİNDE (2) | İkizdere Sitesiİkizdere Sitesi

7 Ekim 2022 - 21:15

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

RİZE DÜNYA LİGİNDE (2)

Hatırlarsınız. Recep Tayyip Erdoğan hayatında İlk Temeli OVİT tünlerinde atmıştı. Bu aslında Rize için geri vitese takmış bürokratlara bir önemli mesajdı.

RİZE DÜNYA LİGİNDE (2)
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2022 - 5:19

15 Kere Görüntülendi


O gün, o temel atma esnasında yüreğime dokunan bir şey olmuştu. Protokol vardı. Özel korumalı bu alana insanlar belli kriterlere göre alınıyordu. Görevliye yaklaştım, kendimi tanıttım. Tınlamadı. Nerden bilecekti kimdir, ne yapar bu adam diye! Öyle olur genelde. Olayın bütün çilesini çekenler değil de, sıradan insanlar parsayı kapardı.


Havada helikopterler turlarken, beraber gittiğim arkadaşlarıma haber vermeden Sivrikaya’dan İkizdere’ye doğru yayan yola koyuldum. Yüreğim buruktu! Bu üzüntümü sevince dönüştüren başarma duygusuydu. Sanki o asfalt yoldan değil de Kaçkar dağlarının o ulaşılmaz zirvelerindeydim.


İnanılmaz bir öz güvenle sürekli “Başardım” diyordum her adımda. Bütün engellemelere rağmen halkımızla birlikte “Başardım” diye geçiyordu içimden. Halkın dediği Hakkın dediğidir derler ya! Halkımızla birlikte başarmıştık.
O güven duygusu ile “Vilayetim için başka ne yapabilirim ahır ömrümde” diye düşünerek adımlarımı atıyordum İkizdere’ye doğru.
Birbirine 5-6 ay ulaşamayan iki vilayetin kaderini değiştirmiştik. “Vilayetim için başka ne yapabilirim” diye sayıklarken- kaç kez el ettim, unuttum-yine bir arabaya durması için işaret ettim. Bu bir kamyondu. Beni İyidere yol ayrımına kadar götürdü.


Gazetem Vira Haber yayına hazırlanıyordu. Haberleri önüme getirdiler. Rahmetli Ekrem ORHON Rize için büyük hayalleri olan insan. Onun bir rüyasını gerçekleştirmek için 5 sene ara vermeden mücadele etmiş ve birlikte başarmıştık. O denizde hava alanı hayal etmişti. Vira dedim “Manşet ne olsun” diye yazı işleri müdürü sorunca o anda RA- AirPort (Rize Artvin Hava limanı)dedim. Manşetimiz bu olacak!
Tarih 28 Temmuz 2012
Ovit meselesinde izledim yol, önce siyasilere, STK’lara konuyu açmak, sonrada toplumu yazı bombardımanına tutmak. Hava limanı konusunda benzer şeyleri yaşadım. En dikkat çeken eleştiri “ Sen kafayı yedin! Duymadın mı? Reis Benden Hava alanı istemeyin ne isterseniz isteyin dedi. Ovit için başımızın etini yedin. Şimdi bu nedir Allah aşkına? idi.


Bu devasa projeyi dünyada 5., Türkiye’de ikinci bir proje olarak öne sürüp başarmak gerçekten inanılır gibi değildi.
3 milyon metre kare denizde doldurulan alanda yapılan Türkiye’nin 2., dünyanın 5. Hava limanı 14 Mayıs 2022 de Cumhurbaşkanımız tarafından hizmete açılacak.


Ak Parti il başkanı Sayın İshak ALİM kardeşim ardı ve açılışa davet etti. Bütün yorgunluğun ağırlığı bir anda üzerimden gitti. Kendisine hasta olduğumu, doktorlarımın seyahate müsaade etmediğini dolayısı ile gelemeyeceğimi ifade ettim.


Vefa çok önemli bir değerdir insan için. Kişiyi yüceltir. Sayın İshak Alım o açılışta yaşanacak sevince ortak etti beni. Temel atma töreninde yetkili olan vekil aramadı sormadı beni. Şimdi nerelerdedir Allah bilir. Bu sefer hatırlandığım için ziyadesi ile çok mutluyum.


Recep Tayyip ERDOĞAN olmasa yerine feriştahı gelse bu hava limanı milyonla ifade edilen yolcuya rağmen asla ve asla yapılmazdı.
Ovit Tünelleri, Rize Erzurum bölünmüş yolu, Rize Artvin Hava limanı, Lojistik Merkez, Rize Şehir hastanesi gibi katrilyonluk devasa tesislere Recep Tayyip ERDOĞAN sayesinde ilimiz kavuştu.
Kendilerinde kalbimin en müstesna duyguları ile teşekkür ediyor minnet duygularımı en üst perdeden dile getiriyorum.


Ayağı taşa değmesin, Allah Recep Tayyip ERDOĞANIN ömrünü uzun etsin.
Bakı selam ve dua ile….