RİZENİN BATISI UNUTULMASIN « ikizdere Sitesi

15 Ağustos 2022 - 12:00

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

RİZENİN BATISI UNUTULMASIN

14 Mayısta açılışı gerçekleştirilen Rize Artvin Hava Limanında ilk gün yoğunluk yaşandı.

RİZENİN BATISI UNUTULMASIN
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2022 - 16:38

0 Kere Görüntülendi

15’i ticari olmak üzere 50 uçak iniş-kalkış yaptı, hizmet verilen yolcu sayısı ise 2 bin 52 olarak gerçekleşti. Ki bana göre çok azdı bu yolcu sayısı. Seferler çok güzel bir şekilde planlanırsa günde 5000 kişi hava limanımızı kullanacaktır. Ki bu ilk sene için olumlu bir rakamdır.

Belli ki organizasyon eksikliği vardı ki açılışta bazı uçakların bazı koltukları doldurulamamıştı.

Hava limanından Rize’ye doğru yapılan yolcuları taşıma işinde bir eksiklik var. Rize Merkezde sonlandırılan hizmetten Derepazarı ve İyidere istifade edemiyor. Yanı Rize Merkezde sonlandırılan HAVAŞ hizmetlerinin İyidere’ye kadar uzatılması Rize Artvin hava limanının kullanmasında yardımcı olacak, merkezin batısı da bu hava limanından istifade etmiş olacaktır . Keza yolcuların Rize Artvin hava limanı sefer sayılarının yeterli ve ileriye dönük yapılması olası mağduriyetleri azaltacak, hizmetin halkımıza ulaştırılmasını sağlayacaktır.

Ordu- Giresun hava limanında yaşanan sefer aksaklıklarını ve yolcuların isyanlarını çokça dinledik. Görünmez bir el Ordu-Giresun Hava limanının parlak başarılarına gölge düşürmek için seferleri halkın ulaşamayacağı saatlerde koymaktan çekinmedi.

Sabahın köründe ve gece 23 te konulan seferleri bana kimse izah edemez.

Bir başka vilayetin hava limanını dolaylı yoldan korumadır bu durum ve asla kabul etmiyorum.

Benzeri durumun Rize Artvin hava limanında yaşanmayacağını kimse bana iddia edemez. O nedenle siyasilerimizi bu konuda duyarlı olmaya ve sefer düzenlemelerine sahip çıkmaya davet ediyorum.

Günümüzde bağnazlığın zirvesi olan bir vilayetin çıkarını koruma işine maalesef devam edenler var. Bölge kaybetmiş, ülke kaybetmiş umurlarında değil. Anlaşılan o ki yine maalesef bu ayak oyunları aynen Ordu-Giresun hava limanında olduğu gibi Rize Artvin hava limanına da yapılacaktır. Yetkilileri duyarlı olmaya, adaletli olmaya ve umumun menfaatini gözetmeye davet ediyorum.

Açılan yeni hava limanı Rize Artvin’de Rize standının olmadığını bildirdiler bana. Bu çok büyük bir eksikliktir. İl Kültür Ve Turizm Müdürümüz lütfen bu eksikliği hemen gidersin. Gelen yolculara rehberlik edecek, gezilecek yerleri gösterecek Turizm bürosunun behemahal faal hale getirilmesi gerekir.

Karadeniz’de Hava limanları, bölünmüş yol, limanlar tamamdır. Sıra Hizlı Trene gelmiştir. Devletimizden, onu yönetenlerden Samsunda Sarpa Hızlı tren istiyoruz.

Bakı selam ve dua ile…

17.5.2022

Metin TOPÇU