VERİLEN SÖZ NERDE KALDI? « ikizdere Sitesi

27 Mayıs 2022 - 00:42

Rizede yayınlanan ilk renkli gazete ViraHaberin kurucusuyum 5 sene baş yazarlığını yaptım. İLESAM' a üyeyim Rize Temsilciliğini yaptım... Ressam ve şairim ...Bir çok sivil toplum kuruluşunda üyeyim. Çaykurdan emekliyim. Kişisel üç sergi açtım. Karma iki sergiye katıldım. Amatör olarak fotograf etkinliklerim var.Aklıma gelmeyen bir sürü faaliyet... Yirmi dört saatin yetmediği bir insan.

Hacaloglu

VERİLEN SÖZ NERDE KALDI?

VERİLEN SÖZ NERDE KALDI?
Son Güncelleme :

11 Ekim 2021 - 16:56

3 Okunma

Sene başında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Sayın Adil KARAİSMAİLOĞLU Ordu ilimizde yaptığı açıklamada Doğu Karadeniz’e bir müjde olarak Samsun Sarp projesi üzerinde çalışmaya başladıklarını açıklamıştı.

Aradan geçen bunca zaman ve Atatürk hava limanında düzenlenen 12. Ulaştırma Şurasında tek kelime edilmemesi nedeniyle Doğru Karadeniz’ yaşayan insanlar büyük hayal kırıklığı yaşamıştır. Ülkemizin demir yolu mağduru Doğu Karadeniz halkı bu önemli konuyu gündeminden hiç düşürmedi. Bütün sosyal medya platformlarında sorulan iki sorudan biri Samsun Sarp Hızlı Tren hattıdır. Bıktım usandım bu sorulara kaçamak cevap vermekten. Dileyen bana ait sosyal medya sayfalarını inceleyebilir. Hükümetin Bakanının Ordu’da verdiği söz neden hava da kaldı?

Pandemi nedeniyle önemli projelerin bile durma noktasına geldiğini biliyoruz ve anlıyoruz. Defalarca dile getirdiğim bu önemli projeyi siyasi maksatlarla gündeme taşıyan bir insan değilim. Hayatıma hiçbir zaman siyasi davranmadım. Fakat bölgemin vilayetimin bu önemli sorununu dile getirmekten ve verilen sözleri takip etmekten geri durmayacağım. Samsun Ordu Hızlı Tren Projesi ihale edildi ardından ihalesi iptal edildi.

Kocaman bir soru işareti. 6 Vilayet, 60’ tan fazla kazaya, bir bölgeye hizmet edecek, onları çağın modern ulaştırma aracına kavuşturacak PROJE konusunda yapılacak en küçük bir hatayı göz ardı edemem. Verilen söz nerede kaldı, ihalesi yapılan iptal edilen Samsun Ordu Hızlı Tren hattı projesinin iptalinden neler yaşandı? Kamuoyu bu soruların cevaplarını bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde bakan olan bir insanın bu önemli sorulara açık yüreklilikle cevap vermesi gerekir. 2 vilayet 2 kazanın değil, 6 vilayet 60 kazanın yanında olmasını bekliyoruz haklı olarak.

Samsun’dan Sarp’a demir yolu hattının Ankara Samsun Hızlı tren hattından sonra yapılması gerektiğini de biliyoruz. Devletimizin hiçbir şekilde trenden istifade edemeyen Doğru Karadeniz’in bu yarasına devletimizin merhem olmasını diliyoruz. O yolda çalışmalar yaptığını görmek istiyoruz.

İptal edilen ihalenin gerekçesini duymak istiyoruz. Samsun Sarp Demiryolundan başka hiçbir söz bizi tatmin etmeyecektir. Ülkemizin menfaati, bölgemizin menfaati Samsun Sarp Hızlı tren hattındadır.

Verilen sözlerin ardından hiç bir çalışmanın yapılmaması Doğru Karadeniz’de büyük hayal kırıklığı yarattığını herkesin bilmesi lazımdır. Selam ve dua ile…

 

 

Metin TOPÇU

11.10.2021

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.