11° Parçalı az bulutlu

Rize’de İlginç Anlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sesi Az Çıkan Partililere Sitem

Rize Haberleri - 4 Eylül 2021 18:54 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de konuştu. Erdoğan, kürsüde olduğu sırada salondakilere sorduğu soruya verilen “Evet” cevabının cılız çıkması üzerine, “Biraz gür olun ya. Bakıyorum da sessiniz sedanız kesiliyor. Marşları söylerken iyisiniz de ama asıl yürekten gelecek olanı söylerken biraz zayıf kaldınız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize’de partisinin Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması, sık sık sloganlarla kesilirken toplantıda ilginç anlar da yaşandı. Erdoğan, sorduğu soruya cılız bir şekilde “Evet” yanıtı veren gençlere sitem etti.

“YÜREKTEN GELECEK OLANDA ZAYIF KALDINIZ”

Erdoğan, “Evet” sesinin daha yüksek çıkması gerektiğini belirterek, “Biraz gür olun ya. Bakıyorum da sessiniz sedanız kesiliyor. Sesiniz sedanız çıksın. Marşları söylerken iyisiniz de asıl yürekten olanı söylerken sessiz kaldınız gençler. Allah’ın yardımı ve milletimizin isteğiyle tüm oyunları birer birer bozduk” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması ilerleyen dakikalarda da sık sık sloganlarla kesildi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Kuruluşundan itibaren AK Parti‘yi destekleyen tüm kardeşlerime şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımız sunuyorum. Teşkilat bünyesinde Rize hep başı çekti, hep önde oldu. Rize il teşkilatımızda görev almış kardeşlerimi rahmetle yad ediyorum. Son 19 yıldır olduğu gibi Rize’ye olan vefa ve minnet borcumuzu yeni eserler ve yeni yatırımlarla sürdürmeye devam edeceğiz. Şehrimize kazandırdığımız tüm ve eser, yatırım ve hizmetlerin Rize’ye hayırlı olmasını diliyorum. Partinin kuruluşunun 20. yıldönümünü geride bıraktık. Ancak, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye çıktığımız bu yolda, alnımız ak yürüyoruz.

“TÜM OYUNLARI BİRER BİRER BOZDUK”

Gazete kupürleri üzerinden partimizi kapatmaya kalktılar. Cumhuriyet mitingleri altında darbe çağrısı yaptılar. Terör örgütlerini üzerimize salarak ülkemizi kaosa sürüklemeye çalıştılar. Gezi Olayları’ndan sokak terörüyle ülkemizi birbirine düşürmeye çalıştılar. 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalktılar. Ekonomimize yönelik operasyonlardan çukur eylemlerine maruz kaldık. Hepsinin üstesinden geldik mi? Allah’ın yardımı, milletimizin desteğiyle tüm oyunları birer birer bozduk. Sandıkta bileğini bükemediği partinin kapatılması için ‘Ankara’da yargıçlar var’ diyenleri gördük. ‘Genç subaylar rahatsız’ diye darbe çığırtkanlığı yapan sözde gazeteler gördük. Milli iradeye yönelik bürokratik darbe girişiminde meclis kürsüsünü FETÖ’nün iftiralarını tahsis edenleri gördük.

“OTEL LOBİLERİNDE GİZLİ SAKLI IMF İLE PAZARLIK YAPANLARI GÖRDÜK”

15 Temmuz gecesi tankların tepesine çıkmak yerine, tankların arasından sıvışanları gördük. Yatırımcıları ürkütenleri, yurtdışında mahfilleri ülkemizi şikayet edenleri gördük. Otel lobilerinde gizli saklı IMF komiserleriyle pazarlık yapanları gördük. Kim bu? Bay Kemal’in ekibi. Bunların en başında CHP vardı, CHP adına söz söyleyen yalan terörü vardı. Herkesle birlik oldular, herkes iş tuttular, herkesin sözcülüğüne soyundular. Çiğnenmedik hiçbir değer bırakmadılar. Son 20 yıl içinde milletin, mazlumların yanında saf tutmadılar. Tam 732 gündür evlatlarına kavuşma mücadelesi veren Diyarbakır annelerini bir kez olsun ziyaret etmedi. İnsanımızın geleceğini ilgilendiren hiçbir konuda yerli ve milli bir duruş göstermediler. Ankara’dan İstanbul’a yürürken kimlerle yan yanaydılar. Terörden hüküm giymiş insanlarla beraber oldular. Karşımızda kardeşlik iklimini zedeleyen, aklını ve vicdanın tamamen tatile çıkarmış bir siyaset anlayışı vardır.

“CHP BİR TRUVA ATI MİSALİ SİYASETİ İÇERİDEN ÇÖKERTMEYE ÇALIŞIYOR”

Kadınlarımızın çoğunluğunu tahkir eden terbiyesizliğe imza atıyorlar. Ülkemizdeki barış ve huzur ortamını dinamitlemekten çekinmiyorlar. CHP bir truva atı misali siyaset kurumunu içeriden çökertmeye çalışıyor. CHP, 27 Mayıs’a giden yolu nasıl yalanlarıyla döşemişse, bugün de aynı şeyi nefret siyasetiyle yapıyor. Kapısı çalınmadık ev bırakmayacağız. Anneler, kadın kollarımız kapısı çalınmadık ev bırakmayacaksınız. Hani diyorlar ya Z kuşağı, bütün bu kuşakları siz fethedeceksiniz. Başkaları hizmet diye musluk açarken, temel atmama törenleri yaparken, temeli atılmış projelerin üzerine beton dökerken, biz 81 vilayetimizin her köşesine eserlerimizle mührümüzü vuruyoruz.

AKŞENER’E TEPKİ: YOLUN AÇIK OLSUN

Birileri Bizans benzetmeleri ile yeni fitneleri, yeni senaryolar peşinde koşarken biz 84 milyonun kardeşliğini, birlik ve beraberliğin savunuyor. Ne diyor Meral Hanım? Kalkıp fethetmiş? Kim şu anda İstanbul’un belediye başkanı. Yahu biz İstanbul’da şunu görmedik mi? Zulüm 1453’te başladı diye duvarlara yazanları? Nasıl onlarla beraber aynı yola giriyorsun? Bizans olayını bu şekle dönüştürenlerle nasıl bir oluyorsun? Meral hanım sen bu Gezicilerle berabersin. Yolun açık olsun. Biz bunu Ayasofya’nın açılmasıyla ispat ettik. Biz gayretimizin neticesini Allah’tan aldık ve şu anda işte ta Fatih’ten bu yana kapalı kalan Ayasofya açıldı ve sahiplerine kavuştu.

‘YAPILMAZ DENİLEN O DAĞLARI DELDİK”

Önümüzde Rize-Artvin Havalimanı var. Açılışını bu yıl sonuna kadar inşallah bitireceğiz. Bu yıl sonu inşallah havalimanımız açılışıyla Rize 25 dakikaya düşüyor, Artvin aynı şekilde yarım saat, 35 dakika. O tünelin adı Cankurtaran Tüneli. Binali Bey’in de çok emeği var. Yapılmaz denilen o dağları deldik. Biz Ferhat’ız, siz Şirin. Ferhat’a dağları delmek yaraşır. Biz Cankurtaran Tüneli’ni böyle yaptık.

“MÜCADELEMİZİ AYNI KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ”

Gayretimiz bundan sonra çok daha farklı olacak. Birilerinin ufku taş ve laf yığınlarından öteye geçemezken biz taarruzi hava araçlarıyla dünya harp tarihini yeniden yazıyoruz. Sınırlarımız içinde terör örgütlerine nefes aldırmadığımız gibi sınırlarımız dışında da terör bataklığını kurutmak için teröristlerin bütün kamplarını basıyor, tepelerine biniyoruz. Maruz kaldığımız onca saldırıya, gizli açıl vesayet girişimine rağmen taviz vermiyoruz. Mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Muhalefetin çapsızlığının, beceriksizliğinin, içinde debelendiği siyasi tükenmişliğin bizi rehavete sürüklemesine asla izin veremeyiz. Milletimizle olan bağlarımız güçlendirmek, canlı tutmak zorundayız. Şunu ben duymamalıyım. ‘Bizim kapımızı çalmadığınız, araziye gelmediniz’. ‘Rize’de nereye gidersek gidelim, AK Partili kadroları gördük’ demeliler. Vatandaşımız derdini tasasını sevincini bizimle paylaşmalı. Bize oy versin vermesin, imdadına biz koşmalıyız. Tevazu, samimiyet ve gayretin aşamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki biz millete olan hizmet sevdamızdan taviz vermeyelim. Unutmayalım insan için çalıştığının karşılığı vardır. Allah doğru olanın, sabırla ve samimiyetle çalışanın en büyük yardımcısıdır.

 

 

Kaynak:https://www.haberler.com/

Bu haber 104 kez okundu.
Rize Haberleri - 18:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

BİZİ TAKİP EDİN

YENİ EKLENEN İÇERİKLER

 • 01
  RizeSpor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu’ndan Maç Sonu Açıklaması
  Teknik direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, GZT Giresunspor-Çaykur Rizespor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Açıklama şöyle: “Skordan mutlu olmamız mümkün değil. Bugün farklı umutlarla gelmiştik buraya çünkü. Ama tabi hesapta olmayan bir kırmızı kart. Gerçekten kırmızı kart mı tartışılır. Ben hakem olsaydım önce sarıyı çıkarırdım. Eğer VAR beni ikaz ederse ‘gerçekten gol pozisyonu’ diye o zaman kırmızıyı gösterebilirim. […]
 • 02
  Atmaca’yı Yine Vurdular : 2-0
  Çaykur Rizespor’umuz, Süper Lig 2021-2022 Sezonu’nun 9. haftasında 16 Ekim Cumartesi günü saat 13:30’de Çotanak Stadyumu’nda karşılaştığı GZT Giresunspor’a 2-0 mağlup oldu. STAT: Çotanak Spor Kompleksi HAKEMLER: Erkan Özdamar, Candaş Elbil, Hakan Karabalcık GZT GİRESUNSPOR: Okan Kocuk, Zeki Yavru, Diarra, Alexis Perez, Emre Taşdemir (Dk.67 Aziz Behich), Flavio, Hamidou Traore (Dk. 67 Sankhare), Sergio (Dk. 81 Joe Champness), […]
 • 03
  Rize ‘Çay Çarşısı’nın Son Durumu Toplantıda Değerlendirildi
  Rize’de yapımı devam eden ‘Çay Çarşısı’ projesinde son durum, yapılan toplantı ile masaya yatırıldı.   Projenin şantiye alanında düzenlenen toplantıya Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, DOKAP Başkan Yardımcısı Kemal Bilgin ve yüklenici firma yetkilileri katıldı. Toplantıda Çay Çarşısı’yla ilgili bir […]
 • 04
  Rize Validinden, Trafik Uygulama Noktasında Denetim
  Rize Valisi Kemal Çeber, Emniyet kemeri denetimde bulunmak üzere Metler Kavşağındaki polis uygulama noktasına giderek, ekiplerle birlikte emniyet kemeri uygulaması yaptı. Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı ve İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile birlikte katıldığı uygulamada ekiplerle birlikte araçları durduran Vali Çeber, sürücülere trafik kurallarına uymaları, emniyet kemeri takmaları ve hız sınırı ihlali yapmamaları yönünde […]
 • 05
  Rize Kabak Sütlacı
  Bildiğiniz sütlaçlardan farklı olarak hazırlanmakta olan kabak sütlacı, Rize yöresel tatlılarından biri olarak listede yer almıştır.   Kabak Sütlacı Tarifi İçin Malzemeler Bir kilo bal kabağı 6 su bardağı süt 2 su bardağı toz şeker Bir çorba kaşığı pirinç unu Bir çorba kaşığı buğday unu Kabak Sütlacı Yapılışı Bal kabağının kabuklarını soyun ve yıkayın. Ardından da […]

POPÜLER İÇERİKLER

 • 01
  (2.El) MSI X370 Gaming Plus Motherboard
  (2.El) MSI X370 Gaming Plus Anakart CPU • Supports AMD® RYZEN series processors and 7th Gen A-series/ Athlon™ processors for Socket AM4 * This function will be supported depend on the CPU. Chipset • AMD®X370 Chipset Main Memory • 4 x DDR4 memory slots, support up to 64GB – Supports DDR4 1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ […]
 • 02
  Rize Belediyesi Okullarımızda Dezenfekte Çalışmalarına Yoğunlaştı…
  Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle Rize Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde okullarda covid 19 tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Uyum eğitimi adı altında okul öncesi, 1. sınıflar ve 5. sınıflar 1 Eylül 2021 tarihi itibariyle eğitim başladı. Genel anlamda 6 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle okullarımızda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi Rize’de […]
 • 03
  İkizdere’de Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Başladı
  İkizdere’de Yeni Eğitim ve Öğrenim Yılı Başladı. İkizdere İlçe Milli Eğitim müdürü Adem GÜNDÜZ başlama mesajını yayınladı. İşte Sn. Adem GÜNDÜZ’ün Yeni Eğitim Öğretim yılı mesajı;     İKİZDERE EĞİTİM AİLEMİZİN SAYGIDEĞER MENSUPLARI;   Hedeflerimizi gerçekleştirmeyi arzuladığımız 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının yönetici ve öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimize ve kıymetli öğrencilerimize hayırlar getirmesini Allah’tan diliyorum. Kıymetli […]
 • 04
  1872 Kayıtlarına Göre İkizdere Köylerinde Tapu Sahibi Olan Akrabalar
  1872 Kayıtlarına Göre İkizdere Köylerinde Tapu Sahibi Olan Akrabalar   AYVALIK KÖYÜ Kapse-i Rize karyesi (Rize’nin Kapse köyü), Aşağı Kapse. 1872 tapu kayıtların göre Yukarı ve Aşağı Kapse’de arazi sahipleri: Abdurrahmanoğlu, Ahmetbaşoğlu, Çakaloğlu, Çiloğlu, Ekşioğlu, Fazlıoğlu, Ğelğeloğlu, Selimoğlu, Süleymanoğlu, Tosunoğlu, Tozkoparanoğlu, Ustaahmetoğlu, Ustahüseyinoğlu, Veloğlu, Yağcıoğlu. Aynı yıllarda arazi sınırlarında görülen diğer akrabalardan bazıları: Dursunoğlu, Eminoğlu, […]
 • 05
  Çaykur Rizespor Hamza Hamzoğlu’na Emanet
  Çaykur Rizespor, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ile 1+1 yıllığına anlaşmaya vardı. Süper Lig’in ilk 6 haftasında 1 puan toplayabilen Çaykur Rizespor, Teknik Direktör Bülent Uygun ile yolları ayırmıştı. Kulüpten yapılan açıklama: Çaykur Rizespor’umuzun yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu… Kulübümüz, tecrübeli teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile anlaşma sağladı.  Kulübümüzün İstanbul’daki ofisinde gerçekleşen, Başkan Yardımcımız ve Basın […]